MojAndroid

SpaceX, okrem kolonizácie Marsu, pripravuje aj ďalšie zaujímavé projekty. Jedným z nich je aj snaha poskytnúť vysokorýchlostné internetové pripojenie v rámci celej planéty, a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Za týmto účelom chce Elon Musk vypustiť do vesmíru až 4425 menších satelitov, ktoré majú zaručiť internetové pripojenie s rýchlosťou až 1 Gbps. Tento plán odhalil Musk ešte minulý rok, až teraz sa však dostal na stôl FCC komisie pre jeho schválenie.

Internetové satelity budú spoločnosť stáť 10 miliárd dolárov, pričom navrhnuté budú tak, aby na orbite zeme vydržali 5-7 rokov. Planétu budú obiehať vo vzdialenosti 1150 – 1320 km. Projekt bude mať dve fázy. V tej prvej chce Musk vypustiť do vesmíru 800 satelitov, ktoré by vysokorýchlostným internetom pokryli USA a niektoré ďalšie lokácie. Až neskôr umiestni na orbitu zvyšné satelity, ktoré by mali zabezpečiť pokrytie pre zvyšok sveta. Trvať by to malo minimálne 5 rokov.

Nové podanie na FCC tiež odhalilo, aký vplyv ma Elon Musk v spoločnosti SpaceX. V tej momentálne vlastní 54% akcií, čo je dvakrát viac ako v prípade spoločnosti Tesla.

Zdroj: engadget
18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+