MojAndroid

Ponuka a dostupnosť elektromobilov sa za ostatné roky náramne zlepšila, pribudlo množstvo zaujímavých modelov, a práve z tých teraz v jedinečnej ankete Elektromobil Roka 2022 powered by ČSOB Leasing môžete vybrať tie najlepšie modely.

Každý úspešný hlas sa automaticky dostáva do súťaže o jednu zo série lákavých cien. Vyhrať totiž môžete elektromobil na víkend, prípadne celý týždeň, vďaka čomu sa so svetom elektrických áut zoznámite v tej najlepšej podobe. Jednou z lukratívnych výhier je aj špičkový elektromobil Hyundai IONIQ 5!

Hlasovanie v ankete Elektromobil Roka 2022 powered by ČSOB Leasing pozostáva zo štyroch hlavných a jednej bonusovej kategórie: Elektromobil, Elektrické SUV, Plug-in hybrid, Plug-in hybridné SUV a Aplikácia automobilky.

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Jeden z vás, ktorý do ankety pozve najviac svojich známych, automaticky vyhráva 1000 € voucher na nákup nabíjačky od AgeVolt. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke ElektromobilRoka.sk. Z tých hlasujúcich, ktorí do ankety pozvú aspoň päť alebo viac svojich známych, vyžrebujeme troch výhercov 365-dňovej diaľničnej známky.

Jednou z hlavných výhier je elektromobil Hyundai IONIQ 5, ktorý môže byť váš na celý týždeň. Stačí zahlasovať v ankete Elektromobil Roka 2022 powered by ČSOB Leasing.

Hyundai IONIQ 5

IONIQ 5 je prvý model postavený na novej špecializovanej architektúre spoločnosti Hyundai Motor Group pre batériové elektrické vozidlá s názvom Electric Global Modular Platform (E-GMP). Je to tiež prvý model v novej produktovej rade značky IONIQ, ktorá nanovo definuje životný štýl elektrickej mobility pomocou udržateľných a inovatívnych funkcií – od ekologických materiálov jeho interiérového dizajnu, cez solárnu strechu až po ultrarýchle nabíjanie a funkciu Vehicle-to-Load.

Hyundai IONIQ 5 je na našom trhu dostupný v dvoch verziách pohonu kolies. Najvyššia verzia s pohonom všetkých štyroch kolies ponúkne maximálny výkon 225 kW a krútiaci moment 605 Nm. Rozbehnutie z 0 na 100 km/h zvládne už za 5,2 sekundy. Verzia len so zadným náhonom ponúkne 160 kW a krútiaci moment 350 Nm so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. Vozidlo je pripravené aj na ťažné zariadenie, vďaka ktorému je možné ťahať príves s hmotnosťou do 1600 kilogramov.

Hyundai IONIQ 5
Foto: Radovan Hlôška

Dojazd elektromobilu Hyundai IONIQ 5 vo verzii s dlhým dojazdom, teda s väčšou batériou s využiteľnou kapacitou 72,6 kWh, je podľa normy WLTP presne 481 kilometrov. Vďaka extrémne rýchlemu nabíjaniu už za 18 minút na nabíjačke získate dojazd 336 kilometrov, čo je skvelá hodnota. Inak povedané, batéria získa za 5 minút nabíjania na podporovanej stanici dostatok energie na 100 kilometrov dojazdu.

IONIQ 5 toho prináša skutočne veľa. Obrovskú pozornosť priťahuje najmä technológiou V2L – Vehicle to Load. Vozidlo je vybavené plnohodnotnou 230V elektrickou zásuvkou s výkonom 3,6 kW v interiéri, no energiu je možné čerpať aj cez adaptér z elektrickej zásuvky, ktorá sa bežne používa na nabíjanie vozidla. Práve vďaka nej si k autu bez problémov pripojíte elektrické spotrebiče s využitím elektrickej energie z trakčnej batérie. A niečo také sa proste obvykle nevidí.

Hyundai IONIQ 5
Foto: Radovan Hlôška

Čo môžete vyhrať?

Hlasovaním v ankete Elektromobil Roka 2022 powered by ČSOB Leasing sa automaticky zapájate do žrebovania o zaujímavé výhry.  Výhry, ktoré potešia všetkých fanúšikov elektromobilov a poskytujú vám skvelú príležitosť ako si najnovšie elektrické vozidlá vyskúšať na vlastnej koži. Hráte totiž aj o samotné elektromobily na víkend alebo rovno na týždeň.

  • Hyundai IONIQ 5 na týždeň
  • ŠKODA ENYAQ iV na týždeň
  • Mitsubishi Eclipse Cross PHEV na víkend
  • 1000 € voucher na nákup nabíjačky od AgeVolt (za pozvanie hlasujúcich)
  • 365-dňovová diaľničná známka (za pozvanie hlasujúcich)
Výhry v ankete Elektromobil Roka 2022 | Foto: Miloš Debnár

Partneri ankety Elektromobil Roka 2022 | Foto: Miloš Debnár
21.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+