MojAndroid

Je známa vec, že spoločnosť Xiaomi nevyrába len smartfóny a tablety, ale aj laptopy, smart televízory, smart reproduktory, nositeľnú elektroniku, výrobky do domácnosti alebo dopravné prostriedky. Z dopravných prostriedkov je u nás najznámejšia elektrická kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2. Okrem nej v zahraničí aj malý skladací bicykel Xiaomi Mi Himo V1 a väčší Mi Himo C20. Tie čoskoro doplní malý elektrický moped Xiaomi Mi HIMO T1, ktorý by mal mať dojazd až úctyhodných 120 kilometrov. Dostupný by mal byť od 4. júna za cenu začínajúcu na sume v prepočte 450 dolároch.

Dva varianty batérie

Za túto cenu ale pravdepodobne dostanete nižšiu verziu s batériou s kapacitu 672 Wh a dojazdom 60 kilometrov. Vyšší variant má kapacitu batérie 1.34 kWh a spomínaný dojazd 120 kilometrov. Mi HIMO T1 poháňa 350W elektrický motor s rýchlosťou až 25 kilometrov za hodinu, čo je v Číne oficiálny limit pre podobné zariadenia. Limitom je váha 55 kilogramov, ktorú bude mať Mi HIMO T1 ale podstatne nižšiu. Hydraulické duálne disky by mali mať brzdnú dráhu do 4,5 metra.

Jednoduché ovládanie a silné svetlomety

Moped má patentovaný dizajn z nehorľavých materiálov aj farby. K ovládaniu bude slúžiť aj vysoko citlivý digitálny displej, ktorý by mal byť dobre čitateľný aj na priamom slnku. Moped naštartujete jedným tlačítkom. Predné svetlomety so svietivosťou 18 000 cd osvetlia cestu v dvoch režimoch – na 5 a 15 metrov. Mi HIMO T1 bude dostupný v bielej a červenej farbe na väčšine čínskych internetových obchodoch typu Aliexpress.

 

26.4.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+