MojAndroid

Na tlačovej konferencii nám včera spoločnosť Electrolux predstavila svojho nového robotického pomocníka – robotický vysávač PUREi9. Má pomerne nezvyklý zaujímavý trojuholníkový tvar, vďaka čomu si o niečo lepšie poradí s rohmi miestností. Ambasádorkou tohto zariadenia je známa slovenská ex-tenistka Daniela Hantuchová.

3D VisionTM a mobilná aplikácia šetria čas

Na pohyb po priestore využíva Electrolux PUREi9 technológiu 3D Vision. Vďaka nej skenuje a mapuje miestnosť a vyhýba sa prekážkam. Tvorí si tak optimálnu cestu. Senzor deteguje a analyzuje všetky 3 úrovne priestoru – okolo, nad aj pod spotrebičom a vytvára efektívny pohyb po miestnosti.

PUREi9 je navyše možné ovládať aj cez mobilnú aplikáciu, takže si môžete spustiť tohto pomocníka aj nadiaľku. Kým prídet domov, poupratuje. V appke si môžete nastaviť rozvrh, kedy má Purei9 vysávať a tiež sa tu zobrazí proces vysávania, čo umožňuje vysávať odkiaľkoľvek.

„Ľudia dlhodobo vnímajú upratovanie ako nútenú činnosť, kvôli ktorej sa musia zriecť iných aktivít. Inovatívne vlastnosti nového PUREi9 umožňujú zákazníkom tráviť čas inak a sústrediť sa na veci, na ktorých im skutočne záleží“, vysvetľuje Peter Sokol, marketingový riaditeľ Electrolux pre región Strednej Európy, krajín bývalého sovietskeho zväzu a Turecka.

Vylepšené vlastnosti, slušné vysávanie

Electrolux PUREi9 obsahuje množstvo nových a vylepšených funkcií a poradí si aj s rohmi. Vďaka trojuholníkovému dizajnu Trinity shape a vonkajšej kefe PowerBrush sa dostane do rohov a na malé plochy a vyčistí oblasť pozdĺž stien i prekážok.

K vysávaču patrí aj dokovacia stanica, pomocou ktorej sa Purei9 nabíja. Disponuje systémom inteligentného nabíjania, a tak sa pred vybitím automaticky vráti do nabíjacej stanice. Keď si doplní “šťavu”, vráti sa späť tam, kde skončil. Technológia ClimbForceDriveTM a detekčný systém zabránia pred pádom dolu schodmi či zaseknutiu na koberci alebo pod nábytkom.

Mimochodom, Electrolux ešte v roku 2001 predstavil prvý robotický vysávač na svete pod názvom Trilobite. Ten mal však ešte okrúhly dizajn. Je vidno, že od jeho dôb prešla nová generácia robotických vysávačov poriadnou zmenou.

Cena a dostupnosť

Electrolux PUREi9 bude v predaji najskôr v sieti Nay od 25. septembra 2017. Môžete si ho predobjednať už od dnes 14. septembra s tým, že prví zákazníci získavajú atraktívny darček. Predajná cena je stanovená na 899 €.

Galéria:

Zdroj: Tlačová konferencia

14.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+