MojAndroid

Spoločnosť The Electronic Frontier Foundation (EFF) uverejnila hodnotenie bezpečnosti najpopulárnejších komunikačných softvérov. Spoločnosť otestovala služby Hangouts, Skype či iMessage, aby zistila, ktoré z týchto nástrojov sú bezpečné a v ktorých oblastiach predčia svoju konkurenciu. Podľa zistení spoločnosti sú najbezpečnejšími nástrojmi na komunikáciu služby od Apple. Služby iMessage a FaceTime splnili väčšinu kritérií spoločnosti, medzi ktoré patria šifrovanie správ pri odosielaní, nezávislý prehľad kódu a správna dokumentácia bezpečnostných opatrení.

Služby od Apple nedosiahli plný počet bodov najmä za to, že neumožňujú overenie identity užívateľov. Služby Skype, Hangouts a BlackBerry Messenger zasa zaostali za konkurenciou hneď v niekoľkých oblastiach. Patria medzi ne bezpečnosť minulých konverzácií či dokumentácia bezpečnostnej štruktúry. Veľa preskúmaných služieb neposkytovalo ani end-to-end šifrovanie, pričom sa to týka služieb Facebook Messenger, WhatsApp, Secret, ale aj vlastnej mailovej služby Apple. Tieto zistenia tak dávajú iba hrubý pohľad na to, ako je to s bezpečnosťou jednotlivých služieb. Spoločnosť EFF netestovala možnosti prístupu k odoslaným správam, ale v podstate bezpečnostné opatrenia poskytované v jednotlivých službách. Nedostatky v niektorých smeroch by teoreticky mohli byť brané ako možnosti vylepšenia bezpečnosti, no na druhej strane ide iba o audit jednej súkromnej spoločnosti, ktorá si kritéria zvolila sama a dá sa predpokladať, že pre spoločnosti ako Apple či Google nebudú tieto zistenia smerodajné.

Zdroj: EFF 1, 2 via Android Central

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+