MojAndroid

Editovanie videí bolo v minulosti výsadou tých najdrahších a najvýkonnejších počítačov. O možnosti tvorby videí pomocou našich telefónov sme vtedy ani nerozmýšľali. Doba ide dopredu a smartfóny sú čoraz výkonnejšie. Momentálne zvládnu prácu s videom aj tie lacnejšie zariadenia. Aplikácií, ktoré to dokážu je v Google Play množstvo, jediným vážnejším nedostatkom bude uhlopriečka displeja. Predsa len na obrazovke počítača či notebooku je to oveľa pohodlnejšie. Pokiaľ však potrebujete nejaké video rýchlo postrihať a niekomu ho poslať, hravo to zvládnete aj so svojím smartfónom. Pomôže vám v tom jedna z týchto aplikácií.

Quik – Free Video Editor for photos, clips, music

Prepracovaný, avšak používateľsky veľmi jednoduchý, video editor. Nejedná sa však o klasické strihanie videa, ide skôr o zábavku, no vytvoriť s ním môžete naozaj skvelé a zaujímavé videá. Samozrejme, nechýbajú nástroje na strihanie obrazu či zvuku, rovnako sa môžete tešiť aj na zaujímavé prechody či vizuálne efekty. Na výber máte aj z niekoľkých zvukov, ktoré dodajú vášmu videu tú správnu atmosféru. Výsledné videá je možné uložiť priamo do smartfónu, no zaujímavou funkciou je aj okamžité zdieľanie, napríklad ako Instagram story. Čo je najlepšie, aplikácia je v Obchode Play na stiahnutie úplne zdarma.

Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma

KineMaster – Pro Video Editor

Pokiaľ  to myslíte so strihaním a editáciou videí vo svojom smartfóne serióznejšie, k dispozícii je aplikácia s názvom KineMaster. Prostredie sa už nápadne podobná na osvedčené počítačové programy. Pracovať môžete s viacerými vrstvami videa či zvuku, nechýbajú nástroje na strihanie, ovládanie hlasitosti, 3D efekty a rôzne iné vizuálne efekty.

Verzia: 4.8.13.12545.GP
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.13.12545.GP
Aktuálna cena: Zdarma

YouCut – Video Editor

Ďalšia veľmi podarená aplikácia na strihanie videa, ktorá sa vyznačuje veľmi jednoduchým a prívetivým používateľským rozhraním. Aplikácia obsahuje množstvo nástrojov, ktoré dodajú vašim videám ten správny šmrnc. Nechýbajú rôzne filtre, spoľahnúť sa môžete aj na úpravu jasu či kontrastu jednotlivých záberov, vybrať si môžete z niekoľkých prechodov a nechýba ani zvukový editor.

Verzia: 1.280.67
Aktuálna cena: Zdarma

Adobe Premiere Clip

Aplikácia od renomovaného vývojára. Kvalitná a celkom zábavná aplikácia, s ktorou dokážete vytvoriť kvalitné videá. Nechýbajú rôzne zaujímavé nástroje, spoľahnúť sa však môžete aj na tie profesionálnejšie, ako napríklad presné strihanie, pridávanie prechodov a omnoho viac.

Verzia: 1.1.3.1230
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.3.1230
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy nejakú obľúbenú aplikáciu pre Android, pomocou ktorej striháte videá na svojom smartfóne? Neváhajte a dajte nám o nej vedieť. Buď priamo v komentároch alebo pomocou priloženého formulára.

Partner seriálu je 365.banka

Klientom 365 sa staneš tak, že si stiahneš appku, budeš potrebovať svoj občiansky preukaz, zmluvy Ti pošleme e-mailom a podpíšeš ich podržaním tlačidla priamo v appke. Na záver sa s nami ešte spojíš cez videohovor a hotovo.

Účet si založíš aj pri kávičke. Dostaneš k nemu platobnú kartu, Google Pay, sporenie, odmeňovací program a mnoho ďalšieho. To všetko zadarmo.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy redakcie

11.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+