MojAndroid

Pod pojmom ECO si predstavujeme zariadenia, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a hovoríme im aj zelené zariadenia.

Na takéto ECOPad zariadenia v massmarket segmente  si však musíme ešte počkať, avšak to nám nebráni predstaviť koncept od trojce Jun-se Kim, Yonggu Do a Eunha Seo, ktorí predstavili tento ECOPad. Tajomstvo ECOPadu spočíva v NANO piezoelektrickom filme, ktorý akumuluje energiu z každého dotyku a potiahnutia po obrazovke.

Ako môžete vidieť na obrázku, zariadenie by malo mať niekoľko vrstiev. Pod LCD panelom, nano piezoelektrický film a pod ním baterku. Dobíjanie energie zabezpečuje práve užívateľ a to tak, že čím viac zariadenie používa tým viac bude prúdiť energie do akumulátora.

Na ECOPade by mal byť operačný systém Android alebo OS Chrome. Toto zariadenie by nemalo mať žiadny špeciálny externý adaptér, nakoľko  NANO piezoelektrický film je priamo vložený v displeji.

Zdroj: Androidspin

 

 

3.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+