MojAndroid

Bločky. Kúsok papiera, ktorý sa zvykne častokrát stratiť práve vtedy, keď ho najviac potrebujeme. Bločky za nákupy, či už oblečenia, elektroniky alebo iného tovaru, sa kopia niekde doma v krabici a nie raz sa stane, že dôjde aj ku ich poškodeniu alebo sa jednoducho stratia niekde v kope papiera. Tomu je však teraz koniec. Vďaka aplikácii eBlok od slovenských vývojárov, máte všetky bločky pod kontrolou a vždy pri sebe so svojim smartfónom.

Aplikácia synchronizuje bločky s kontom, ktoré vytvoríte pri jej prvom spustení. Všetky bloky potom ukladáte priamo do aplikácie, v ktorej sú dostupné vždy a všade tam, kde sa prihlásite. Ak aj teda prídete o svoje zariadenie, tak svoje bločky budete mať v aplikácii vždy k dispozícii.

Pred prvým použitím je požívateľ aplikáciou upozornení na to, aby blok nebol starší ako dva týždne. Hlavným dôvodom je bezpečnosť predávajúcich. Blok sa po odfotení ukladá na server vždy a neoddeliteľne s vodoznakom kde je uvedený dátum a kód používateľa.

Bločky skenujete pomocou hlavného fotoaparátu zariadenia. Každý jeden môžete orezať a priradiť k nemu štítky, pomocou ktorých ich neskôr ľahšie vyhľadáte. Jednotlivé bloky sa musia presne identifikovať pomocou čísla DKP (daňový kód pokladne, jedinečné 16 alebo 17 miestne číslo) a priradiť k ním môžete aj presný dátum, či čas a cenu za nákup tovaru. To všetko môžete doplniť reálnou fotografiou produktu, ktorá vám po čase pomôže zorientovať sa medzi množstvom blokov, ktoré si do aplikácie nahráte.

eBlok je aplikácia, ktorá vám správu bločkov určite uľahčí. V obchode Play je dostupná úplne zadarmo, navyše aj bez akýchkoľvek reklám, takže vyskúšať a používať ju môže skutočne každý.

Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

14.3.2017
 • Martin Kovár

  A uznaju mi takýto blok aj na predajni, ak by som prišiel reklamovat tovar?

  • Bloček sa dá poslať na mail (napriklad pri reklamacii), pripadne aj poslat na mail a nasledne vytlacit, keby s tym bol problem. A myslim, ze s vytlacenym (okopirovanym) blockom nemaju v ziadnej predajni problem.

  • SeppWinkler

   Podľa nášho právneho poriadku nie je bloček nevyhnutný pre reklamáciu tovaru. Pomáha ale obchodníkovi aj zákazníkovi k ľahšej identifikácii nákupu. Takže áno, mali by.

  • koso

   tovar ti na reklamaciu prijat musia aj na zaklade kopie dokladu o zaplateni pri platbe z uctu uple postaci kopia vypisu z uctu ze si tovar zaplatil nakolko zakon niako neurcuje ze by pri vrateni tovaru / reklamaci musel byt pouzity original dokladu o kupe
   ale otazne je ako sa zachova tetuska/panko na pokladni ti sa budu drzat reklamacneho poriadku obchodu kde maju mnohy napisanu ako podmienku predlozenie originalu o kupe obvzlast v pripade vratenia penazi….otazne je ci si ochotny riskovat tahanice s obchodom koli kusku papiera

   • Martin Kovár

    JJ, presne tých ťahaníc sa obávam

    • koso

     tak ale zas nieje problem si urcit jednu krabicu napr od topanok na blocky zarucaky a potvrdenia z reklamacie , napr ja to mam tak ze si vyzdy blocek odfotim/oscenujem fotku/scan mam v PC s nastavenim datumom expiracie a automatickym mazanim a blocek hodim do krabice raz za rok sa v nej prehrabem a vyhodim to co uz je stare

 • SeppWinkler

  Inak, túto vec riešim skenovaním cez Office Lens do One Drive. Dostupné v PDF zo všetkých zariadení. Bločky ukladám s vlastným názvom do adresárov podľa roku. Potom nie je problém celý adresár zmazať.

  • marek

   Lens je super. „Skenuje“ to spoko aj flipcharty a take tie tabule v kancli, velmi, velmi prakticke, ked si chce clovek urobit meeting minutes. :)

 • IQLogic

  Ja používam CamScanner a tam si to všetko pekne triedim. Táto appka je rozhodne zaujímavý počin, ale nerozumiem prečo tvorcovia nevyužili možnosť prihlásenia prostredníctvom Google konta. A okrem iného, registrácia mi o tomto čase nefunguje…

  • stanleyjr

   a preco to nevie ukladat lokalne. bez registracie to nejde?

+