MojAndroid

Ak sa v súčasnosti chystáte natáčať video vo vysokom rozlíšení, máte niekoľko možností. Buď si môžete zaobstarať digitálnu zrkadlovku alebo kvalitný kompaktný fotoaparát, čo nemusí byť vôbec lacná záležitosť. Videá vo vysokom rozlíšení zvláda ale aj váš smartfón, no tu je otázna kvalita. Akousi strednou cestou sú v súčasnosti akčné kamery, ktoré sú vhodné na outdoorové aktivity, ale v poslednej dobe boli predstavené modely, ktoré ponúkajú skutočne kvalitné video a hodia sa aj na natáčanie čohokoľvek iného. Novým prírastkom v tomto segmente je kamera E1, ktorá ponúka slušné možnosti a oproti konkurencii má aj niekoľko výhod.

Tou najväčšou je určite možnosť použitia vymeniteľných objektívov, vďaka čomu môžete kameru prispôsobiť tomu prostrediu, kde sa chystáte natáčať video. Okrem toho ponúka odolné magnéziové telo a zvládne natáčať video v 4K rozlíšení (4096 x 2160 pixelov) s frekvenciou 24 fps alebo v UHD (3840 x 2160 pixelov) s frekvenciou 30 fps, pričom ide o najmenšiu kameru s vymeniteľnými objektívmi na svete, ktorá zvláda toto rozlíšenie. V štandardnom Full HD rozlíšení zvláda video s frekvenciou 60 fps a v štádiu príprav je aj 120 fps Full HD video.

e2-1.0

Kamera zvláda fotografovanie obrázkov vo formáte RAW s rozlíšením 16 MP, pričom snímač je väčší, ako na klasickej akčnej kamere, no stále menší, ako na digitálnej zrkadlovke a vďaka tomu sú zachované pomerne kompaktné rozmery. Kamera by si mala hravo poradiť aj so zlými svetelnými podmienkami, pričom podporuje ISO 102 400 a vďaka špeciálnemu filtrovaniu šumu majú aj snímky s hodnotou ISO 6400 veľmi vysokú kvalitu.

8863c702e8b9a1162fa9e58ace893056_original

Najväčším nedostatkom kamery je obrazovka s rozlíšením iba 320 x 240 pixelov a 2000 mAh batéria, ktorá dokáže napájať zariadenie pri nahrávaní 4K videa iba počas 45 minút. Batéria je ale vymeniteľná, rovnako, ako objektívy, pričom použiť je možné modely značiek Olympus, Panasonic a Sigma. Kamera sa bude predávať za 699 USD, pričom k dispozícii bude model s objektívom Panasonic 14 mm f/2.5.

Zdroj: Kickstarter via The Verge

21.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+