MojAndroid

Značka Dyson nás teraz prekvapila nezvyčajným produktom. Ide o úplne prvú nositeľnú elektroniku, ktorú kedy vyrobili a myslíme si, že priláka nielen pozornosť, ale aj rôzne otázky. Reč je o Bluetooth slúchadlách Dyson Zone s aktívnym potlačaním okolitých ruchov a s čističkou vzduchu. Áno čítate správne, skutočne majú implementovanú čističku vzduchu. Viac informácií priniesol webový portál The Guardian.

Dyson Zone nie sú iba obyčajnými slúchadlami s futuristickým dizajnom

Set obrovských slúchadiel s maskou, ktorá je napojená na samotné mušle, je určite niečim, čím na verejnosti zaujmete. Nevieme však povedať, či v tom pozitívnom alebo negatívnom slove zmysle. Táto novinka vyzerá, akoby mala pôvod sci-fi filmu. Inžinier Jake Dyson sa k produktu jeho spoločnosti vyjadril následovne:

“Znečistenie ovzdušia je problém na celom svete – ovplyvňuje nás všade, kam ideme. V našich domácnostiach, v škole, v práci a na cestách, či už pešo, na bicykli alebo počas cestovania verejnou či súkromnou dopravou. Dyson Zone čistí vzduch, ktorý dýchate v pohybe. A narozdiel rúšok a respirátorov prináša prúd čerstvého vzduchu bez toho, aby sa dotýkal vašej tváre.”

dyson zone
Dyson Zone | Zdroj: TheGuardian.com

Dizajn je celkom kontroverzný. Dôvodom je prítomnosť motora, vantilátora kompresora a špeciálneho filtra, ktorý pozostáva z dvoch vrstiev a slúži na čistenie vzduchu v každej mušli. Vzduch sa nasáva cez filtre a čistí až 99 percent nečistôt z vonkajšieho prostredia s veľkosťou do 0,1 mikrometra.

Do vašej dýchacej sústavy sa tak nedostane žiaden peľ, baktérie či prach. Vyfiltrované budú aj plynné látky, ako síra či oxid uhličitý. Prečistený vzduch sa potom dostane až k vám bez toho, aby sa vás maska fyzicky dotýkala. V porovnaní s klasickým rúškom či respirátorom pocítite značný nárast komfortu.

Automatická regulácia nasávania vzduchu podľa aktivity používateľa

Slúchadlá a ich senzory sú natoľko inteligentné, že dokážu svojmu používateľovi vždy dodať potrebné množstvo vzduchu. Detegujú, či daná osoba je v pohybe a ak áno, prúdenie vzduchu sa zvýši. Systém automaticky upravuje prúdenie vzduchu medzi trojicou úrovní intenzity pre zabezpečenie dodávky až piatich litrov prečisteného vzduchu v priebehu jedinej sekundy.

dyson zone
Dyson Zone | Zdroj: TheGuardian.com

Na ľavej mušli sa nachádza snímač kvality vzduchu, ktorý v reálnom čase monitoruje okolité ovzdušie a informácie o jeho kvalite odosiela do aplikácie na smartfóne. Aplikácia taktiež vie oznámiť, kedy je potrebné vymeniť filtre. V Európe by mali údajne vydržať približne 12 mesiacov. Táto novinka od Dyson disponuje aj nástavcom s FFP2 filtrom, ktorý je reakciou na stále prebiehajúcu pandémiu koronavírusu.

Dyson Zone sa vyznačujú prepracovaným potláčaním okolitých ruchov a slušnou výdržou

Pokiaľ ide o zvukové vlastnosti, ospevuje sa najmä prítomnosť aktívneho potláčania okolitých ruchov. Kvalita tejto techniky sa prirovnáva k slúchadlám značky Bose či Sony. Už tradične sa využívajú vonkajšie mikrofóny na monitorovanie zvukov z vonkajšieho prostredia, aby ich následne vedel systém odfiltrovať zo zvukového spektra. Meniče budú do vašich uší prehrávať protizvukové vlny.

dyson zone
Dyson Zone | Zdroj: TheGuardian.com

Pokiaľ ide o výdrž batérie, tak používateľ sa dočká 4,5 hodín na jedno nabitie pri najnižšej intenzite čistenia. 90 minút je maximálny čas, ktorý viete s týmito slúchadlami a čističkou vzduchu dosiahnuť pri maximálnej intenzite filtrovania. Ak masku nebudete využívať vôbec, výdrž sa navýši až na neuveriteľných 40 hodín.

Cez USB-C port ich následne nabijete na 60 % kapacity v priebehu 20 minút. Poteší, že ich je možné používať aj počas nabíjania. Dyson Zone sa začnú predávať na jeseň tohto roka za zatiaľ neohlásenú cenu. Tá však bude skutočne prémiová a očakáva sa rozpätie medzi 589 až 1 179 €.

Náš tip
Čo robiť, keď máte na Androide plnú RAM? Aplikácie nezatvárajte | TÉMA
31.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+