MojAndroid

Už v minulosti sa objavili informácie o tom, ako sa budú niektorí výrobcovia Android zariadení snažiť napodobniť prvok Dynamic Island. Ten poznáme z najnovších zariadení Apple. Ako informuje portál 9to5google, Realme bude prvý výrobca, ktorý pridá túto funkciu do svojho zariadenia.

Keď sa minulý rok objavili na trhu najnovšie modely Apple Iphone 14 Pro a Iphone 14 Pro Max, každého zaujal nový prvok, Dynamic Island. Išlo nielen o dizajnovú zmenu na displeji zariadení Apple, ale hlavne o funkčný prvok. Ten sa mení na základe potrieb používateľa. Zobrazuje informácie o hovoroch, časovačoch, nachádzajú sa v ňom ovládacie prvky pre hudbu alebo tiež zobrazenie živých aktivít.

Realme prinášajú “vlastné” riešenie Mini Capsule

Ide o veľmi šikovné a dizajnovo atraktívne riešenie, preto bolo len otázkou času, ktorí výrobcovia Android zariadení tento prvok skopírujú ako prví. Zdá sa, že spoločnosti Realme sa to podarilo ako prvej, ktorá Dynamic Island prinesie vo vojom zariadení. Samozrejme ho výrobca prezentoval pod vlastným názvom – Mini Capsule.

Prvé informácie zverejnil na Twitteri generálny riaditeľ Realme

Madhav Sheth, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosť Realme, zverejnil na Twitteri obrázok zariadenia Realme C-Series, ktoré využívalo Mini Capsule, funkciu, ktorá vyzerá až príliš identicky v porovnaní s Dynamic Island od Apple.

Rovnako ako na iPhonoch, tento dynamický prvok sa zobrazuje v hornej časti displeja a využíva čierne rozhranie na skrytie výrezov fotoaparátu. Okrem toho bolo k príspevku zverejnené aj video, kde bolo funkciu Mini Capsule vidieť pri nabíjaní zariadenia.

Má šancu Mini Capsule konkurovať Apple?

Aj keď bol tento príspevok následne zmazaný, používateľ @OnLeaks ho medzitým stihol zdieľať na svojom profile. Aj keď animácia zobrazuje dynamický prvok, ktorý sa nielen po dizajnovej ale aj funkčnej stránke tvári identicky ako Dynmic Island, otázkou ostáva, či spoločnosť Realme bude svoju Mini Capsule využívať rovnako interaktívne ako Apple.

Príspevok s prvou ukážkou Mini Capsule | Zdroj: 9to5google.com

Vzhľadom na to, že Realme je spolu s Oppo, Vivo a OnePlus dcérskou spoločnosťou BBK Electronics, nie je vylúčené, že podobnú funkcionalitu uvidíme v budúcnosti aj na zariadeniach Oppo či OnePlus.

Náš tip
Zákaz používania TikTok aj v Európe. Od kedy a pre koho bude platiť?

23.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+