MojAndroid

Portál DxOmark je všetkým známy vďaka svojím testom fotoaparátov. Všetky médiá na tieto testy odkazujú a zariadenia získavajú za kvalitu fotografií body. Výsledky síce môžeme brať s rezervou, ale aspoň základný prehľad o kvalitách fotoaprátov jednotlivých smartfónov tu určite dostaneme. Absolútnou novinkou je testovanie selfie fotoaparátov. Ako si aktuálne smartfóny vedú v tomto porovnaní?

Google Pixel 3 a Samsung Galaxy Note 9 na vrchole

Testy selfie fotoaparátov spustil portál len nedávno a preto sa v rebríčku ešte veľa smartfónov nenachádza. Tie najzaujímavejšie tu však už teraz môžeme nájsť, časom budú určite pribúdať ďalšie a ďalšie. Testy sú naozaj rozsiahle, údajne sa testuje viac, ako 45 scén a na základe výsledkov získajú smartfóny bodové ohodnotenie. Čím viac bodov, tým lepšie.

Najlepším selfie fotoaparátom disponuje nový Google Pixel 3, ktorý získal 92 bodov (99 za foto a 83 za video). O prvé miesto sa delí so Samsungom Galaxy Note 9, ktorému sa taktiež podarilo získať 92 bodov.

Toto sú výsledky smartfónu s najlepším selfie fotoaparátom, Google Pixel 3

Tretia priečka patrí smartfónu Xiaomi Mi Mix 3 s vysúvacím selfie fotoaparátom, avšak ten už na prvú dvojicu poriadne stráca. Získal 84 bodov. Nasledujú iPhone XS Max (82 bodov) a Samsung Galaxy S9+ (81 bodov). Smartfóny s najlepšími zadnými fotoaparátmi, Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro získali 75 a 72 bodov. Čo hovoríte na toto hodnotenie vy?

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
V rebríčku DxOmark sa objavili výsledky OnePlus 6T či Mate 20 Pro
Náš tip
Huawei Mate 20 Pro sa konečne ukázal v DxOMark, výsledok vás môže prekvapiť
Náš tip
DxOmark otestoval fotoaparát smartfónu OnePlus 6 – výsledok je veľmi slušný
22.1.2019
Zdroj: DxOmark

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+