MojAndroid

Portál DxOMark sa preslávil testovaním fotoaparátov. Či už klasických alebo tých v smartfónoch, ktoré nás samozrejme zaujímajú viac. Ide o pravdepodobne jediné miesto na internete, kde nájdete kompletný rebríček fotografických schopností tých najdôležitejších smartfónov.

Používateľ si na základe tohto môže veľmi jednoducho vybrať model, ktorý má “lepší” fotoaparát. Objavujú sa aj názory, že toto hodnotenie nie je objektívne. Vzhľadom na vysokú popularitu sa DxOMark pustil aj do testovania ďalších vlastností.

V minulosti sa pridali selfie fotoaparáty, testuje sa už aj kvalita zvuku a displeja. Toto nie sú žiadne novinky. Horúcou novinku je ale testovanie batérií smartfónov. Portál už stihol otestovať 17 modelov, výsledky už tradične uvádza číslom. Čím je číslo vyššie, tým je na tom batéria lepšie.

Ako DxOMark testuje batérie

Porovnávacie testy webu sú založené na viacerých faktoroch. Do úvahy sa berie rýchlosť nabíjania, výdrž či efektívnosť (schopnosť zariadenia spravovať batériu). Všetko sa meria v simulovaných scenároch z reálneho života, aby boli testy čo najautentickejšie, spomína portál Androidcommunity. Celkové skóre sa hodnotí na základe 100 parametrov počas 150 hodín testovania.

Foto: DxOMark.com

Kontroluje sa napríklad aj rozdiel medzi údajmi o batérii od výrobcu a skutočne nameranými hodnotami pri testovaní.

Samsung Galaxy M51 je aktuálnym lídrom

Prvá priečka spomedzi 17 prvotne testovaných modelov sa ušla Samsungu Galaxy M51 s obrovskou 7000 mAh batériou. Z výsledkov zaujme napríklad iPhone 12 Pro Max, ktorý obsadil 4. priečku a dokazuje, že kapacita batérie nie je všetko. Posledným je momentálne Redmi 9 s 54 bodmi a 5020 mAh batériou.

Samsung Galaxy M51 | Foto: Redakcia


Samsung Galaxy S21 Ultra s procesorom Exynos je predposledný s 57 bodmi. Variant s procesorom od Qualcommu získal 70 bodov a umiestnil sa na 10. priečke. Motorola moto g9 power so 6000 mAh batériou je na 9. mieste. V našej recenzii sme tento smartfón za výdrž chválili, vydržal nám extrémne dlho.

Testované modely patria aktuálne vo výdrži medzi najlepšie. To znamená, že ak sa aj umiestnil na nižšej priečke, stále ponúka v porovnaní s konkurenciou nadštandardnú výdrž.

Náš tip
Súťaž | MôjAndroid oslavuje 11 rokov, vyhrajte 11 cien. Prvá výhra je TCL 20 Pro 5G

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+