MojAndroid

Portál DxOMark všetci veľmi dobre poznáme. Získavame z neho pravidelné informácie o nových smartfónoch a kvalite ich fotoaparátov. Začalo to testovaním hlavných fotoaparátov a neskôr pribudli aj testy selfie snímačov. Vy si tak môžete rýchlo a jednoducho vyhľadať zariadenie a pozrieť si kvalitu jeho fotografií. Výsledkom je vždy nejaké číslo. A samozrejme platí to, že čím je číslo vyššie, tým je fotoaparát kvalitnejší.

Kvalita zvuku vyjadrená číslom

O objektivite týchto testov síce môžeme pochybovať, no aspoň akú-takú predstavu o kvalite fotoaparátu nám dajú. DxOMark sa však teraz pustil do vôd, ktoré ešte nie sú preskúmané. Audio. V recenziách po celom svete nájdete kopec informácií o kvalite fotoaparátu, no o kvalite zvuku takmer nič.

DxOMark hodnotenie zvuku

Systém testovania v prípade DxOMark je rozdelený do dvoch hlavných častí. Kvalita zvukového výstupu a kvalita nahrávania zvuku. Na konci je opäť len jedno číslo, ktoré zhodnotí výslednú kvalitu a na základe ktorého môžeme smartfóny medzi sebou veľmi jednoducho porovnať.

Prvé testy sú už publikované, otestovaných bolo zatiaľ 7 smartfónov. Na prvom mieste je aktuálne Huawei Mate 20 X so 75 bodmi a posledné miesto patrí Xperii 1 so 45 bodmi.

DxOMark test audio

Čo si o takejto forme testovania myslíte vy?

Náš tip
Nokia 9 PureView prešla foto testom DxOMark, výsledkom neohúrila
11.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+