MojAndroid

Odborné testy portálu DxOMark sú tradične sledované každým, koho zaujímajú kvality fotoaparátov vlajkových smartfónov. Honor Magic4 Ultimate, ktorý bol dlhé mesiace kráľom fotomobilov podľa týchto testov, teraz preskočila novinka Huawei. V celkovom skóre sa mu dokonca vyrovnal aj nový smartfón spoločnosti Google.

Novým kráľom fotomobilov je Huawei Mate 50 Pro

Novým kráľom fotomobilov podľa testov portálu DxOMark je Huawei Mate 50 Pro s celkovým skóre 149 bodov. Jeho fotoaparát využíva celkovo tri pokročilé snímače. Primárny snímač má 50 megapixelov, premenlivú clonu f/1.4-f/4.0 a optickú stabilizáciu. Tú má aj 64-megapixelový telefoto snímač s 3,5x optickým zoomom. Tretí ultra-širokouhlý snímač má 13 megapixelov.

Huawei Mate 50 Pro DxOMark | Zdroj: DxOMark.com

Portál ocenil výbornú kvalitu fotografií a videí za všetkých podmienok a to aj pri horšom osvetlení. Chválený je aj inovatívny systém variabilnej clony, ktorý je skvelý na zhotovovanie skupinových portrétov, alebo ultra-širokouhlý snímač. Optický zoom zase produkuje ostré snímky pri každej ohniskovej vzdialenosti.

Mínusom je oneskorenie uzávierky v náročných podmienkach, čím sa zvyšuje šanca, že zmeškáte požadovaný okamih záberu. Chybou je tiež nepresnosť náhľadu obrázka v porovnaní s konečným zachytením snímky. Portál tiež skritizoval absenciu 5G kvôli sankciám USA, čo síce nemá vplyv na fotografie a videá, ale skôr na ich následne zdieľanie a videoprenos.

Na druhom mieste je Google Pixel 7 Pro

Do rebríčka sa dostala aj novinka Google Pixel 7 Pro, ktorá sa so skóre 147 bodov delí o 2. miesto s Honor Magic4 Ultimate. Tento vlajkový smartfón s 50-megapixelovým fotoaparátom a 5x optickým zoom pre vás momentálne testujeme v redakcii aj my.

Portál DxOMark pochválil automatické ostrenie fotoaparátu smartfónu, kvalitný zoom, stabilizáciu videa a výborne podanie odtieňov kože v prípade portrétov. Negatívom je napríklad viditeľný šum pri rôznych podmienkach alebo podexponovanie videí pri horšom osvetlení.

Náš tip
Ako Google vypočítal 24-hodinovú výdrž nových Pixel Watch?

 

1.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+