MojAndroid

Spoločnosť DxO zaručene pozná každý väčší fanúšik Android smartfónov, keďže je známa vďaka populárnym hodnoteniam DxOMark. Dnes sa vydali trochu inou cestou a predstavili zaujímavé príslušenstvo, ktoré si pripojíte k vášmu smartfónu, a v priebehu sekundy porazí každú TOP vlajkovú loď na trhu.

Náš tip
DxOMark: Google Pixel 2 je najlepší fotomobil s rekordným skóre 98 bodov

Fotoaparát pre smartfóny DxO One nie je síce žiadnou novinkou, keďže doteraz bol kompatibilný s iOS ekosystémom, ale po novom sa pridáva aj podpora pre Android zariadenia. Fotoaparát sa bude dať pripojiť len cez USB-C, takže podporované sú len novšie zariadenia, no funkcie ostali zachované. Po pripojení bude váš displej slúžiť ako obrazovka k fotaparátu a môžete si dokonca vybrať aj clonu, rýchlosť uzávierky alebo ISO. Použitý bol 20 Mpx senzor, ktorý je konkurenciou pre high-end fotoaparát Sony RX100 V compact. To znamená, že vďaka tomuto príslušenstvu budete schopní vytvárať lepšie fotky ako s aktuálnymi vlajkovými loďami na trhu-

DxO One

Koľko si firma pýta za kameru DxO One? Odpoveď je 499 $, resp. 424 €.

DxO tvrdí, že prvá verzia aplikácie príde v nasledujúcich týždňoch a získať ju môžete po prihlásení sa do testovacieho programu. Viac detailov výrobca oznámi už 2. novembra.

Zdroj: Engadget

19.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+