MojAndroid

Dvojfaktorová autentifikácia je vec, ktorú by na svojom Google účte mal mať každý, pretože v prípade, že by niekto spoznal vaše heslo a prihlásil sa do vášho Gmailu či inej služby od Google, mal by plnú kontrolu nielen nad vašim účtom, ale napríklad aj nad vašim smartfónom. Používanie SMS správy či aplikácie Google Authentificator je často veľmi otravné, tak Google dávnejšie zaviedol dvojstupňové overenie, ktoré sa počas prihlasovania do Google účtu zjaví na vašom telefóne a vy kliknutím potvrdíte, že o prihlásenie sa pokúšate práve vy.

Nový vzhľad pre dôležitú funkciu

Niet pochýb o tom, že nový “layout” tejto funkcie si všimne skutočne málokto. Mnohí len rýchlo potvrdia prihlásenie a táto obrazovka zmizne. Ak patríte však k veľmi pozorným jedincom, v novom vzhľade si povšimnete, že prostredie je celistvé a kompletne celé zabalené do bielej farby. Dá sa povedať, že tzv. “Material Design 2.0” sa dostáva aj na také drobnosti, ako je obrazovka overovania prihlásenia. Na snímkach obrazovky môžete vidieť, ako vyzerá staré, aktuálne prostredie dvojfaktorovej autentifikácie a prostredie v novom kabáte.

Pokiaľ ste si na vašom najviac dôležitom Google účte doposiaľ nenastavili dvojstupňové overenie, mali by ste zvážiť zriadenie tejto bezpečnostnej funkcie.

Ďalšie články k téme “Google”:

Náš tip
Webová verzia Google Tasks bude už čoskoro vypnutá
Náš tip
Google vydal februárový bezpečnostný update pre Pixel zariadenia
Náš tip
Príjmy Googlu v poslednom štvrťroku rástli, investori majú ale obavy
11.2.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+