MojAndroid

Qualcomm už pred začatím MWC 2012 informoval o svojom novom procesore Snapdragon S4 s kódovým označením MSM8960. Spoločnosť namiesto toho aby išla so súčasným trendom väčší počet jadier sa rovná väčší výkon vyvinula procesor, ktorý integruje “len” dve samostatné jadrá taktované na frekvencii 1,5GHz. Sami sme sa však už pred niekoľkými dňami mohli presvedčiť, že tieto v sebe ukrývajú väčší výpočtový výkon ako ktorýkoľvek dvojjadrový procesor na trhu. Boli sme zvedaví ako si bude novinka počínať v porovnaní so štvorjadrovou konkurenciou. Moderátorom z portálu androicommunity.com sa naskytla šanca otestovať dvojjadrový MSM8960 proti štvorjadrovému procesoru NVIDIA Tegra 3. Kto zvíťazil?

Testovalo sa na referenčnom zariadení  s displejom o rozlíšení 1024×600 px a veľkosťou uhlopriečky 4 palce. Zatiaľ čo nejde o skutočný telefón použiteľný zákazníkmi, obsahuje všetko potrebné – 13Mpix fotoaparát, všetky druhy senzorov  a konektorov. Výsledky benchmarkov sú skutočne prekvapujúce.

Počet bodov dvojjadrový Qualcomm S4 1.5 GHz  / štvorjadrový NVIDIA Tegra 3 

Quadrant
5531 / 3073

AnTuTu
6954 / 10,046

Vellamo
2164 / 1566

Linpack Pro
163 / neznámy

Ako môžete vidieť Qualcomm si v testovaní počínal veľmi dobre! Vyšší výkon v benchmarkoch má za následok aj ten fakt, že procesor od Qualcommu používa dvojicu novších procesorov Cortex A-15, zatiaľ čo Tegra 3 poháňa zariadenia štvoricou starších Cortex A-9 procesorov. V aplikácii Quadrant jasne dominuje Qualcomm, v Antutu je síce pozadu, ale podľa toho čo bolo povedané moderátorom vyššie zmieňovaného portálu sa tento benchmark až veľmi zameriava na “jadrá”. V teste Vellamo, ktorý testuje výkon v rôznych oblastiach použitia (renderovanie HTML 5, Javascript, rýchlosť načítavania stránok, renderovanie 3D a ďalšie) však už znova dominuje dvojjadrový Snapdragon S4 MSM 8960. Uvidíme ako bude na tom s výdržou a výkonom v reálnych zariadeniach, ktoré sa objavili už aj v novinkách HTC One S alebo v tablete Asus Transformer Pad Infinity.

Zdroj: androicommunity.com

1.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+