MojAndroid

Je známe, že spoločnosť Google už niekoľko rokov vlastní amerického výrobcu fitness príslušenstva Fitbit. Preto asi veľmi neprekvapí, že smart hodinky Fitbit Sense 2 Versa 4 dostávajú podporu aplikácie Google Mapy. Informáciu priniesol portál 9to5Google.

Google Mapy na Fibit hodinkách podporujú aj navigovanie s Always-On displejom

Fitbit Sense 2 a Versa 4 boli predstavené v auguste minulého roku. Nevyužívajú Wear OS od spoločnosti Google, ale vlastný systém Fitbit OS. Napriek tomu už mali oproti predošlým modelom jednu výhodu. Ako prvé hodinky Fitbit využívali platobný systém Google Pay. V polovici decembra sa na nich dokonca začala testovať aplikácia Mapy Google.

Google Mapy pre Fitbit hodinky | Zdroj: 9to5Google.com

Po necelom mesiaci dostali k dispozícii stabilnú verziu tohto navigačného softvéru. Už pri otvorení Google Máp na Fitbit Versa 4 alebo Sense 2 sa vám zobrazí funkcia Current trip (Aktuálna cesta) z vášho smartfónu (ak je na ňom aktívna navigácia). Režim a zostávajúci čas do cieľa sú uvedené v hornej časti, pričom tlačidlo Zobraziť spustí zobrazovanie smeru, ktoré zahŕňa aj vzdialenosť k cieľu.

Google Mapy pre Fitbit hodinky | Zdroj: 9to5Google.com

Správny smer vám hodinky ukážu aj pri zapnutom Always-On displeji. Automatické spustenie pre jazdu na bicykli, šoférovanie a chôdzu funguje tak, aby spustilo Google Mapy (so sprievodnými vibráciami), aj keď je Always-On displej aktívny. V spodnej časti je potom na výber “Pozastaviť navigáciu na hodinkách,” čím navigáciu zastavíte a dostanete sa späť na hlavnú obrazovku máp. Tlačidlo Ukončiť ukončí navigáciu aj na smartfóne.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Fitbit

Funkcia Rekapitulácia aktivity zase zaznamenáva trvanie, vzdialenosť, priemerné hodnoty, BPM (priemer + maximum), spálené kalórie, kroky, sklon trasy a minúty v tepovych zónach. Google Mapy nainštalujete z oficiálneho obchodu hodiniek a po nainštalovaní ich nájdete zobrazené ako možnosť na hlavnej obrazovke systému Fitbit OS. Po ich prvom spustení si treba ešte prejsť ich jednoduchým nastavením, ktoré vám zjednoduší sprievodca nastavenia.

Náš tip
4ka Android Code 2022: Poznáme najlepšie slovenské aplikácie a výhercu Google Pixel 7!
27.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+