MojAndroid

Pred dvoma mesiacmi spoločnosť HMD Global, ktorá vyrába Nokia smartfóny, aktualizovala model Nokia 8.3 na stabilnú verziu systému Android 11. Tento mesiac sa aktualizácie na Android 11 dočkali ďalšie dva modely – ​​Nokia 8.1 a Nokia 2.3, informuje portál XDA-Developers. Aktualizáciu by neskôr mali dostať aj zariadenia Nokia 7.2 a Nokia 6.2.

Aktualizácia príde v dvoch vlnách

Príchod aktualizácie oznámila spoločnosť v príspevku na fóre Nokia Community. Beta verzia Androidu 11 bola pre Nokiu 8.1 neoficiálne dostupná už nejaký čas, v najbližších dňoch však spoločnosť vydá stabilnú verziu. Stane sa tak v dvoch vlnách.

Nokia 8.3 5G 

V prvej vlne bude aktualizácia dostupná v 9 krajinách vrátane Indie, Bangladéša, Hongkongu, Malajzie, Vietnamu, Singapuru, Macaa, Nepálu a Filipín. Oddnes bude aktualizácia dostupná pre 10 % používateľov z týchto krajín a keď sa ukáže, že neobsahuje žiadne vážne chyby, sprístupní sa aj tým ostatným. Spoločnosť bude čoskoro zdieľať podrobnosti o druhej vlne.

Ako druhý dostáva aktualizáciu model Nokia 2.3. Podobne ako v prípade Nokie 8.1, aktualizácia sa bude sprístupňovať postupne a v dvoch vlnách. V prvej vlne bude aktualizácia k dispozícii v 16 krajinách. K všetkým používateľom sa dostane najneskôr 12. apríla.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Aktualizáciu na Android 11 nedávno dostali aj smartfóny Motorola one hyper a LG G7 One. Vo veľkom aktualizuje aj spoločnosť Samsung a viaceré modely dostali pred pár dňami aprílovú bezpečnostnú záplatu skôr, ako zariadenia od Googlu.

Nečakanú aktualizáciu dostal aj Fairphone 2, experimentálny smartfón z roku 2015. Ten však nedostal najnovší Android 11, ale iba dva roky starý Android 9.

Náš tip
Nokia 5.4 s atraktívnym dizajnom a cenou pod 200 € v predaji na Slovensku

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+