MojAndroid

Kresťania slávia Sviatok všetkých svätých, na západe sa oslavuje Halloween a v ďalších častiach sveta oslavuje jesenné sviatky na prelome októbra a novembra každý národ trochu inak. Mnohé z týchto osláv však majú niečo spoločné – mystickú atmosféru, ktorá niekedy prechádza až do strašidelnosti. Pri tejto príležitosti vám prinášame výber tých najlepších hier so strašidelnou atmosférou, ktoré vás môžu sprevádzať najbližšími sviatkami.

Stranger Things: The Game

Televízny seriál Stranger Things, ktorý v poslednej dobe spôsobil skutočný ošiaľ, má aj svoju Android hernú podobu. Hoci hra sama o sebe vás zrejme fyzicky nevystraší, je to veľmi atraktívny doplnok k mysterióznemu seriálu. Ten vzdáva hold filmom Stevena Spilberga a kombinuje dôvtip s tajomným príbehom. V hre sa potom ocitnete v koži viacerých televíznych postáv, pričom hra má adventúrový nádych. Okrem toho je vytvorená retro pixelovitou grafikou, ktorá bola charakteristická pre hry z obdobia, v ktorom sa odohráva film. Dobrou správou je, že hra je dostupná zadarmo a nenájdete v nej ani otravné mikrotransakcie.

Verzia: 1.0.280
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.280
Aktuálna cena: Zdarma

Lucius Demake

Toto už je plnohodnotná strašidelná hra, ktorá vás určite nenechá pokojným. Aj v tomto prípade ide o adventúru s pixelovitou grafikou, ktorá sa chce podobať na úspešné tituly z 80. rokov. Tu už ale ide o plnohodnotnú hru vytvorenú pre dotykové ovládanie prostredia Androidu. Lucius Demake však ponúka mysteriózny príbeh s nečakanou vlastnosťou. Všetko sa odohráva v dome, v ktorom niečo rozhodne nie je v poriadku a tým niečím ste vy – malý chlapec Lucius, ktorý robí okolo seba skutočne veľa zlého. Málokedy sa stane, že sa ocitnete v roli záporného hrdinu, no tu si nadprirodzené schopnosti Luciusa budete môcť užiť na vlastnej koži. Potešia atraktívne video sekvencie, ktoré ďalej rozprávajú príbeh, ktorého koniec možno ani nechcete poznať… Dobrou správou ale je, že aplikácia je aktuálne v akcii a miesto štandardných 2,99 EUR stojí aktuálne iba 1,19 EUR bez akýchkoľvek ďalších mikrotransakcií.

Verzia: 35
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 35
Aktuálna cena: 2,99 €

Mini DAYZ – Survival Game

Ďalšia hra z nášho zoznamu, ktorá ponúka retro grafiku, no zároveň trochu iný herný štýl. Mini DAYZ – Survival Game je hra, ktorá spĺňa premisu zo svojho názvu. Ide o hru, kde máte jediný veľký cieľ – prežiť. Hoci hra má naozaj retro grafiku, herným plánom je otvorený svet, ktorý musíte preskúmať. A pýtate sa, kde je strašidelný motív? Ukrýva sa v samotnom postapokalyptickom svete, kde skutočne netušíte, čo sa postaví proti vám alebo čo sa ukrýva za zavretými dverami. Môže ísť o agresívne zvieratá či vírusom nakazených ľudí. Pomáhať vám ale bude obrovské množstvo predmetov, ktoré nájdete. Budete ale musieť aj veľa premýšľať, pretože kapacita vášho inventáru je obmedzená a niekedy budete musieť jeden predmet obetovať, aby ste si mohli vziať ďalší. Táto hra je k dispozícii úplne zadarmo a znovu bez akýchkoľvek mikrotransakcií.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Into the Dead 2

Ďalšia hra, ktorá vám napovie, že väčšina ľudí (alebo aspoň nás v redakcii) sa bojí najmä zombiekov. Iba nedávno predstavený titul Into the Dead 2 vás však postaví zoči-voči skutočnému strachu, ktorý sa skombinuje s napätím. To dokáže hra vygenerovať na naozaj vysokej úrovni. Rovnako ako v prvom dieli, aj tu ide o takmer nekonečnú behačku. Slovíčko “takmer” sme použili preto, že väčšinou budete mať stanovené, ako ďaleko máte zabehnúť. Po ceste sa ale musíte vyhýbať hordám zombiekov. Tých síce môžete aj strieľať, no budete mať obmedzené množstvo munície. Hru sprevádza atraktívny a napínavý dej. Vyzdvihnúť musíme aj krásnu, no ponurú grafiku s vynikajúcou hudbou a zvukovými efektami. Hoci hra je zadarmo, keďže už ide o komerčnejší titul, nechýbajú tu reklamy ani mikrotransakcie. Ktovie, možno aj týmto chceli vývojári spraviť hru ešte strašidelnejšou.

Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Dead Trigger 2

Rozhodli sme sa, že v tomto výbere vám poskytneme z každého rožku trošku. Po adventúrach, televíznej hre či behačke musíme spomenúť aj fantastickú strieľačku Dead Trigger 2. Tu síce strach nehrá až takú veľkú rolu, no o to viac sa zabavíte samotnou hrou. Tá je nasledovníkom jednej z najobľúbenejších mobilných FPS hier a prináša množstvo vylepšení. Poteší neustále sa rozrastajúci príbeh a pribúdajúce funkcie a herné módy, vďaka ktorým hra neomrzí ani po niekoľkých rokoch. Za všetko hovorí hodnotenie v obchode Play – po vyše 10 miliónoch stiahnutí má hra vynikajúce hodnotenie 4,5/5. Dead Trigger 2 si tiež môžete zahrať úplne zadarmo, no v hre nájdete reklamy a aj mikrotransakcie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Aké strašidelné hry máte radi vy?

Hoci sme sa do výberu snažili zahrnúť viaceré žánre hier, v obchode Play ich nájdete ešte oveľa viac. Či už ide o napínavé strieľačky, alebo adventúry s dejom, pri ktorom sa vám zrýchli pulz, na svoje si môže prísť každý. Dajte nám v komentároch vedieť, ktoré hry so strašidelnou tématikou hráte vy a inšpirujte tak nás aj ostatných čitateľov.

31.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+