MojAndroid

Už sme vám predstavili množstvo aplikácií pre operačný systém Android, ktoré sú určené pre výuku cudzích jazykov pre rôzne vekové skupiny. Zaujímavou novinkou z tejto kategórie je nová aplikácia s názvom Duolingo, ktorá vám hravým spôsobom pomôže s výukou španielčiny, francúzštiny, nemčiny, portugalčiny alebo taliančiny. Aplikácia však nie je lokalizovaná do slovenčiny, čo znamená, že jazyk z ktorého sa budete učiť je Angličtina.

Duolingo

Pri spustení aplikácie si používateľ vytvorí nové konto alebo sa prihlási prostredníctvom sociálnych sietí a potom získa na výber jeden zo spomínaných jazykov. Samotná výuka je koncipovaná ako hra, kde sa do ďalších levelov musíte prebojovať. Začínate úplnými základmi a každá ďalšia úroveň sa orientuje na inú slovnú zásobu. Jednotlivé testy sú rozdelené na niekoľko otázok, kde plníte rôzne úlohy – skladanie viet, písanie textu na základe počúvania a podobne. V každom teste máte 4 životy, ktoré strácate pri nesprávnych odpovediach a za postup vo výuke dostávate dokonca aj úspechy.

Duolingo Duolingo Duolingo

Grafika a ako aj samotné spracovanie je skutočne výborné. Podobný prístup k učeniu je veľmi zaujímavý a učenie sa touto formou stáva zábavou. Hoci vás aplikácia nenaučí plynulo rozprávať v cudzom jazyku, avšak ovládať aspoň základy sa vždy hodí. Samozrejme to všetko platí za predpokladu, že ovládate anglický jazyk, nakoľko aplikácia nie je vytvorená pre slovensky hovoriacich používateľov. Aplikácia Duolingo je dostupná úplne zadarmo, bez akýchkoľvek reklám. Stiahnuť si ju môžete kliknutím na nižšie uvedený widget, ktorý vás zavedie do obchodu Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+