Vývojári z Duolingo aktualizovali svoju aplikáciu pre Android a pridal tri nové jazyky: český, klingtonský (zo StarTrek) a High Valyrian (z Game of Thrones). Tieto jazyky boli síce už spustené na webovej verzii Duolingo, nuž teraz nadišiel čas, kedy sú dostupné aj pre mobilné zariadenia.
Boli pridané fiktívne jazyky
O dabing českých výrazov sa stará futbalový brankár Petr Čech. Jeho rodnou rečou vám porozpráva základné frázy, ale aj pokročilejšie, no to využijú najmä tí, ktorí nepochádzajú zo slovansky hovoriacich krajín. Dôvod jeho účasti v Duolingo je jasný, a to kvôli nadchádzajúcim majstrovstvám sveta vo futbale 2018, konajúcich sa v Rusku. Ak máte veľmi veľa voľného času, môžte sa naučiť plynule Klingtonsky, alebo pokojne aj jazyk High Valyrian. Prítomnosť týchto jazykov v aplikácii sme si overili priamo v aplikácii.
Táto aplikácia je dôkazom, že je možné sa v nej naučiť rôzne jazyky zo všetkých kútov sveta (hoci aj tie vymyslené). Duolingo je veľmi prehľadná aplikácia a učiť sa z nej dá veľmi rýchlou a hravou formou.
radšej keby pridali SK jazyk ako hentaké blbosti ….