MojAndroid

Analytická spoločnosť Strategy Analytics zozbierala dáta o smartfónoch po celom svete a vyhlásila, že v roku 2016 bude každý tretí smartfón podporovať technológiu dualSIM. Celkový počet zariadení s dvomi slotmi na SIM karty sa zvýši zo 431 miliónov na 514 miliónov kusov, čo bude predstavovať približne tretinu z predpokladaného počtu predaných smartfónov, ktorých má byť 1,6 miliardy.

Najviac dualSIM smartfónov sa predáva v Číne a v Indii. V týchto krajinách sa totiž každý z operátorov špecializuje na niečo iné, a tak často ľudia využívajú hlasové služby jedného operátora a mobilný internet od druhého, ktorý má lepšiu ponuku alebo väčšie pokrytie.

Nevýhodu bude mať Apple, ktorý vo svojej ponuke nemá žiadne dualSIM zariadenie a v najbližšej dobe ho tam pravdepodobne mať ani nebude. Naopak, čoraz viac výrobcov Android zariadení prináša smartfóny s dvomi slotmi na SIM karty, prípadne s jedným slotom na SIM a jedným kombinovaným slotom na pamäťovú kartu alebo SIM. Najviac modelov s podporou dualSIM dnes má napríklad Lenovo, Acer či Samsung.

Zdroj: PocketNow

20.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+