MojAndroid

Jedným z trendov v oblasti počítačov je uvádzanie dual boot modelov, ktoré obsahujú operačný systém Android od Googlu a Windows od Microsoftu. Zdá sa, že tento trend budú čoskoro nasledovať aj výrobcovia mobilných zariadení a v priebehu nasledujúcich mesiacov sa dočkáme dual boot zariadení s Androidom a Windows Phone.

Jednou zo spoločností, ktorá by takéto zariadenie už čoskoro mohla predstaviť, je menej známa indická firma Karbonn Mobiles. Mohli sme o nej počuť začiatkom januára, kedy ju samotný Microsoft spomenul spolu s Lenovom, LG, Huawei či ZTE  ako ďalšieho z partnerov, ktorí už čoskoro uvedú nové prístroje s Windows Phone. Teraz sa objavili informácie, že Karbonn už podpísal s Microsoftom licenčnú zmluvu a v horizonte približne šiestich mesiacov plánuje vydať svoj dual boot smartfón. Ešte predtým, približne do troch mesiacov, však spoločnosť uvedie aj klasické zariadenia len s Windows Phone. Reálny prínos dual boot zariadení je otázny, ale zaujať by mohli hlavne odborníkov a technologicky orientovaných používateľov.

Náš tip
Microsoft chce na HTC smartfónoch Windows Phone

Správy o dual boot smartfónoch sa objavili už v októbri 2013, kedy mal Microsoft požiadať HTC o pridanie Windows Phone ako alternatívneho OS do ich Android zariadení, pričom na oplátku by taiwanskému výrobcovi znížil, alebo úplne odpustil licenčné poplatky. Impulzom pre rozšírenie dual boot zariadení by mohla byť aj pripravovaná aktualizácia Windows Phone 8.1, ktorá prinesie okrem iného podporu pre softvérové tlačidlá na displeji, Dual SIM či telefóny len so 4 GB vnútorným úložiskom. Cieľom týchto zmien je samozrejme zvýšiť podiel Windows Phone na trhu a podpora Dual Boot by tomu mohla tiež podstatne napomôcť.

Zdroj: theverge.com

3.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+