MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila na výstave CES 2018 v Las Vegas svoju novú platformu DRVLINE. Je prvou svojho druhu a predstavuje spojenie hardvéru a softvéru, ktorý umožní výrobcom áut prispôsobiť si podľa potreby svoje autonómne autá. Už teraz existuje množstvo podobných platform a možností, no väčšinou ich spája jeden zádrheľ – sú málo prispôsobiteľné a neumožňujú príliš veľa zmien zo strán výrobcov.

Náš tip
Samsung: Do roku 2020 by mali všetky pripojiteľné zariadenia podporovať IoT

DRVLINE však poskytne otvorenejší prístup k budovaniu hardvérových aj softvérových špecifikácií autonómnych vozidiel. “Výrobcovia áut teda získavajú možnosť vyrábať najpokročilejšiu v súčasnej dobe dostupnú autonómnu technológiu a zároveň prichádzať s novými inováciami v rámci vývoja autonómneho riadenia úrovne 5,” píše sa v tlačovej správe Samsungu.

Náš tip
RENAULT PRINÁŠA FUNKČNÝ PROTOTYP AUTONÓMNEHO ELEKTROMOBILU

Do platformy je implementovaný aj nový systém pre podporu riadenia (ADAS), ktorý obsahuje čelný kamerový systém vyvinutý spoločnosťami Samsung a HARMAN. Ten je navrhnutý tak, aby spĺňal pripravované európske štandardy programu hodnotenia nových vozidiel (NCAP). Radia sa sem systémy pre varovanie pri vybočení z jazdného pruhu, varovanie pred čelným stretom, detekcia chodcov a automatické núdzové brzdenie.

„Počas riadenia auta robí ľudský mozog neustále nesmierne zložité výpočty,“ uviedol John Absmeier, senior viceprezident strategickej obchodnej jednotky pre Autonómne systémy/ADAS spoločnosti HARMAN a viceprezident divízie Smart Machines spoločnosti Samsung Electronics. „Ako ďaleko je tá pouličná lampa? Vkročí ten chodec na vozovku? Za ako dlho naskočí namiesto oranžovej červená? Priemysel urobil v oblasti automatizácie úžasný pokrok, ale výpočtové systémy v automobiloch sa stále ešte zďaleka nedokážu vyrovnať schopnostiam našich mozgov. Platforma DRVLINE je so svojou otvorenosťou a vysokým výpočtovým výkonom prvým zásadným krokom k vybudovaniu ekosystému, ktorý umožní úplnú autonómiu.“

Viac informácií o autonómnych autách sa dozviete na našom dcérskom webe eautoportal.sk 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+