MojAndroid

Maloobchodný reťazec Tesco pripravuje druhú verziu vlastného Android tabletu Tesco Hudl 2, ktorý by sa mal dostať do predaja v septembri tohto roku. Pôvodný model Tesco tabletu s názvom Tesco Hudl bol predstavený v rovnakom období v minulom roku a zaujal najmä svojou nízkou cenou, vďaka ktorej bolo predaných viac nez pol milióna kusov. Tabletom však Tesco nekončí. Koncom roka plánuje vydaj aj vlastný smartfón, ktorý by mal by ešte úspešnejší. Informácie uviedol výkonný riaditeľ reťazca Tesco, Philip Clarke, pre BBC Radio 5 Live.

Bližšie informácie o hardvérovej špecifikácií tabletu žiaľ neboli prezradené, no podľa všetkého sa opäť bude jednať o zariadenie zo vstupnej cenovej kategórie. Spomínaný smartfón však narozdiel od toho má pôsobiť v triede spolu s aktuálnymi high-endmi. Podľa BBC News bude svojim hardvérom na podobnej úrovni ako Samsung Galaxy S5, no cena má byť nižšia. O koľko však prezradené nebolo.

Podobne ako tablet, aj smartfón bude plný predinštalovaných služieb reťazca Tesco. Clarke tiež uviedol, že spoločnosť plánuje v budúcnosti spustiť aj bankové služby založené na smartfónoch, ktoré budú zrejme taktiež predinštalované na smartfóne pri jeho kúpe.

Náš tip
Tesco Hudl: Maloobchodný reťazec Tesco má vlastný 7″ Android tablet

Zdroj: BBC News, AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+