MojAndroid

Populárna cloudová služba Dropbox zaznamenala pred niekoľkými týždňami narušenie bezpečnosti, ktoré spôsobilo to, že útočníci získali e-mailové adresy niektorých používateľov. Aby podobným udalostiam spoločnosť zabránila, spustila nový systém prihlasovania, ktorý je veľmi podobný s dvojstupňovým overovaním od Google.

Princíp zabezpečenia je veľmi jednoduchý. Namiesto klasického prihlásenia sa pomocou hesla, je pridaný ďalší stupeň verifikácie používateľa pomocou unikátneho identifikátora. Ten môžete pri prihlasovaní získať buď pomocou SMS správy alebo aplikácie. Poďme si ukázať, ako na to.

1. Prihláste sa do svojho DropBox účtu na www.dropbox.com a v nastaveniach prejdite na záložku s názvom “Security”

2. V spodnej časti obrazovky v nastaveniach prihlasovania (Account sign in), zmeňte položku Two-step verification pomocou tlačidla “change”. Objaví sa okno ako na obrázku nižšie.

3. Pokračujte stlačením tlačidla “Get started” a následne zadaním hesla aktuálne prihláseného DropBox účtu.

4. Stlačením “Next” sa objaví obrazovka s ponukou, na ktorej si môžete vybrať spôsob dodatočnej autentifikácie pomocou SMS správy alebo aplikácie. Nezabudnite si po nastavení niektorého zo spôsobov zapísať špeciálny 16 miestny alfanumericky kód, ktorý vám v prípade straty zariadenia umožní prihlásenie do účtu.

  • Vybraním SMS správ budete ďalej musieť nastaviť číslo, na ktoré vám bude pri prihlasovaní alebo pridávaní ďalšieho zariadenia na synchronizáciu, prichádzať SMS so 6 miestnym kódom.
  • Pomocou aplikácie (napríklad Google Authenticator) vám bude pri každom prihlasovaní priradený 6 miestny kód, ktorý sa automaticky objaví v tejto aplikácii. Pri nastavovaní budete musieť prelinkovať svoj telefón s aplikáciou pomocou zobrazeného QR kódu.
Verzia: 5.00
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.00
Aktuálna cena: Zdarma

Po správnom nastavení dvojstupňovej autentifikácie, budete pri každom prihlasovaní, po zadaní hesla k účtu vyzvaní aj na dodatočnú autorizáciu pomocou 6 miestneho kódu zobrazeného v aplikácii Google Authenticator alebo zaslaného v SMS správe na váš telefón. To isté platí aj pri pridávaní účtu Dropbox na váš počítač s operačným systémom Windows, Mac OS X alebo Linux.

Zdroj: labnol

27.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+