MojAndroid

AudioGalaxy je spoločnosť, ktorá poskytuje služby v streamingu hudobných skladieb. Najnovšie AudioGalaxy získala spoločnosť Dropbox, čo by mohlo znamenať, že sa dočkáme v najbližšom čase možnosti prehrať si stream hudby priamo v aplikácii Dropbox. Dropbox už dnes poskytuje možnosť streamu videa a hudby priamo z úložiska.

Spoločnosť AudioGalaxy kombinuje streamovanie viacerých súborov. Ponúka vyhľadanie skladby a následne si ju používateľ môže prehrať. To by mohlo znamenať, že takto by si používatelia mohli vytvoriť vlastný osobný priečinok s hudbou, ktorý by si potom mohol prehrať priamo zo služby Dropbox.

Dropbox so svojimi servermi a cloudom môže poskytnúť naozaj zaujímavé možnosti využitia a kombinácie služby s ponukou spoločnosti AudioGalaxy. Aj keď na trhu je v tejto oblasti vysoká konkurencia, napriek tomu by si určite akvizícia Dropbox s AudioGalaxy našla svojich stálych fanúšikov a používateľov.

Otázny je aj obchodný model, s ktorým by pri tejto službe prišiel Dropbox, či by službu spoplatnil alebo by bola ako prémia pri používaní cloudu v podobe úložiska Dropbox. Keďže je však spojenie úplne čerstvé, budeme si musieť na ďalší postup nejaký ten mesiac ešte počkať a nechať sa prekvapiť.

Zdroj, foto: Dropbox, AudioGalaxy

17.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+