MojAndroid

Dropbox už nie je iba obyčajným cloudovým úložiskom. Okrem toho, že ide o jedno z najobľúbenejších riešení v tejto kategórii, ponúka Dropbox aj niektoré iné služby. Patria medzi ne pomerne nové služby Mailbox či Carousel. Vlastný mailový klient či služba určená na zálohovanie a zdieľanie fotografií nie sú zatiaľ extrémne populárne a keď sa povie Dropbox, väčšina užívateľov si stále predstaví spoľahlivú cloudovú službu. Spoločnosť sa ale teraz pokúša priniesť na trh znovu niečo nové a tým by mal byť vlastný nástroj určený na spoluprácu pri vytváraní a úprave dokumentov.

Očividne tak ide o priamu konkurenciu pre služby Google Dokumenty či Office 365, ktoré ponúkajú podobné funkcie. Dropbox teraz ponúka užívateľom možnosť zapojiť sa do Beta testovania podobného nástroja, aj keď žiadne ďalšie informácie zatiaľ dostupné nie sú. Dropbox ponúka iba veľmi jednoduchý náhľad na prostredie, v ktorom je zobrazený dokument a je zrejmé, že ho v jednom momente upravujú dvaja užívatelia. Pri registrácii do programu je potrebné zadať iba meno, e-mailovú adresu a spoločnosť, v ktorej pracujete. Dropbox ale upozorňuje na to, že pre účasť v testovaní nie je nutné, aby vaša spoločnosť mala v súčasnosti implementované služby od Dropboxu.

dropbox-notes-collaborative

Zapojiť sa tak môže každý, kto by mal chuť otestovať, ako vyriešila spoločnosť stále populárnejšiu funkciu spoločného vytvárania a úprav dokumentov. S týmito funkciami sa čoraz častejšie stretávame v biznis sfére, ale aj v školstve a aj v súkromnom živote. Zatiaľ nie je zrejmé, kedy bude zverejnená finálna verzia novej služby. Portál TechCrunch pritom uvádza, že novinka by mohla byť postavená na základoch služby Hackpad, ktorú Dropbox kúpil pred rokom. Dropbox už dlhšie usilovne pracuje na tom, aby dokázal zabezpečiť plnohodnotnú synchronizáciu súborov balíka Office medzi užívateľmi, pričom v poslednej dobe sa dokonca objavili informácie o tom, že Dropbox by najradšej spolupracoval so samotným Microsoftom. Vlastné riešenie pre kolaboratívnu prácu na dokumentoch je určite zaujímavý nápad a aj keď zrejme nebude nový nástroj taký výkonný, ako programy balíka Office, určite ponúkne vlastné výhody.

Zdroj: Dropbox via The Verge, TechCrunch

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+