MojAndroid

Ak o tom ešte neviete, tak Evernote postupne núti všetkých používateľov prejsť na platené verzie účtov. A tie nie sú práve najlacnejšie. Šancu uchytiť Evernotu niekoľko používateľov zacítil Dropbox, ktorý po dlhom testovaní verejne spustil beta verziu aplikácie Dropbox Paper. Tá slúži na zapisovanie a zdieľanie dokumentov akéhokoľvek druhu a ponúka niekoľko naozaj zaujímavých funkcií, ktoré by vás mohli presvedčiť, aby ste aplikáciu aspoň vyskúšali.

Dropbox Paper je určený na to, aby pomohol rýchlo sa rozvíjajúcim tímom organizovať všetky ich vedomosti a zručnosti na jednom mieste, ktoré má potenciál stať sa domovom ich všetkých projektov. – Christina Cacioppo, produktová manažérka Dropbox Paper

Stačí, aby ste si Dropbox Paper nainštalovali do svojho smartfónu, prihlásili sa pod Dropbox účtom (možno budete nútení vytvoriť si Dropbox Paper konto) a začali ju používať. Paper je cloudovo založený klient, ktorý si stavia najmä na jednoduchosti. Do dokumentov môžete priamo vpisovať klasický text, kód pre programátora, ale aj vložiť nejaké multimédiá. Jednoduchým “@” a vpísaním e-mailovej adresy do dokumentu pozvete ďalších ľudí, ktorí ho môžu upravovať alebo komentovať. V aplikácii máte aj akúsi hlavnú obrazovku zmien, kde sa nachádzajú zmienky o všetkých úpravách a komentároch vašich priateľov či kolegov.

Výhodou Dropboxu je autmatické ukladanie v cloude a možnosť rýchleho triedenia dokumentov. To je vhodné najmä pre firmy alebo väčšie skupiny, ktoré už využívajú Dropbox na zálohovanie dokumentov. Dropbox Paper je ešte stále v beta verzii a do spustenia plnej verzie sa ešte môže niečo zmeniť, zhoršiť alebo vylepšiť. Nateraz ale ide o šikovný nástroj, ktorý naozaj stojí aspoň za vyskúšanie. Aplikácia je dostupná aj pre iOS a Paper si môžete otvoriť aj vo svojom internetovom prehliadači.

Verzia: 1.50.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.50.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Dropbox

 

4.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+