MojAndroid

Dropbox Paper je služba zameraná na jednoduchú a efektívnu úpravu office dokumentov na štýl Google Docs či produktov od Microsoftu. Spoločnosť prvý krát oznámila plánovanie služby ešte v roku 2015, teraz nahrádza funkčnú beta verziu už plná verzia s niekoľkými novými funkciami. Služba je zameraná na používateľov, ktorý v súčastnosti aktívne vyžívajú pre editovanie spomínané produkty od Googlu či Microsoftu. Svojou jednoduchosťou chce však preraziť aj vo firemnom prostredí pre zdieľanie informácií medzi pracovníkmi a nahradiť tak produkty ako Evernote, Asana či Trello.

Náš tip
Dropbox Paper je konkurenciou pre Evernote a naozaj má čo ponúknuť!

Služba Dropbox Paper vám dovolí import, export, jednoduché editovanie či tvorbu dokumentov. Prináša však aj zaujímavé prvky ako napísaním “@” a následným napísaním mailovej adresy pridáte nového účastníka do tvorby či komentovania dokumentu. Po skončení beta testovania to má Dropbox namierené najmä k firemným zákazníkom, kde je dôležitá spolupráca a zdieľanie dokumentov. Už z názvu vyplýva, že k jednému dokumentu môže prispievať viacero používateľov v rámci jedného tímu a spoločne tak upravovať a prinášať nové nápady do pripravovaného projektu. Novou funkciou je tiež rozdelenie dokumentov do projektov, ich časové ohraničenie či možnosti prístupu. Prináša to jednoduchšie prideľovanie práce pre viacerých členov pracovného tímu.

Náš tip
Ako zabezpečiť Gmail, Dropbox, Facebook a iné služby dvojstupňovým overením | NÁVOD

Novinkou je tiež služba Smart Sync pre Dropbox Paper. Prináša rýchlejšiu a efektívnejšiu online synchronizáciu, kde premení celistvý firemný účet Dropbox do jednotlivých priečinkov v zariadeniach s Mac či Windows OS. V dokumentoch sú tiež zobrazené bubliny s fotkami používateľov, ktorí majú k danému dokumentu prístup. Ustupuje sa tak od preklikávania medzi prehliadačom a ďalšími oknami a znižuje sa takisto nápor na priebežné ukladanie dokumentov na pevný disk. Služba Dropbox Paper by mala byť už dostupná na 21 podporovaných trhoch ako aplikácia pre mobilné platformy iOS, Android či jednoducho cez webový prehliadač.

Verzia: 1.50.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.50.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: theverge.com

1.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+