MojAndroid

Drony sem, drony tam. Drony dnes jednoducho zažívajú veľký boom a dôkazom toho nie sú len ich neustále rastúce predaje. Ľudia začínajú využívať potenciál týchto lietajúcich strojov nielen na prácu, ale aj na zábavu. V budúcnosti sa budú drony používať napríklad pri doručovaní balíkov, pri záchranných akciách, v poľnohospodárstve pri sledovaní kvality pôdy, dozrievaní plodov a podobne. Teraz sa ale rysuje nový šport, ktorý má podľa nás nádej na úspech.

Reč je o tzv. droneboardingu, ktorý spája drony a snowboarding. Zatiaľ nejde vôbec o oficiálny šport ani nič podobné, nápad je to však podľa nás skvelý. Zatiaľ je však len v úplných plienkach. Na internete sa objavilo video, v ktorom otec na kvadrikoptéru pripevnil lano, a ťahal za ním svojho malého syna. Rýchlosť? Takmer sa nehýbe. Výdrž batérie? Pravdepodobne niekoľko minút. To však nemení nič na tom, že podobný šport by mohol mať v budúcnosti úspech. Predstavte si, výkonný dron poháňaný vodíkom, ktorý by dokázal vyvinúť dostatočný výkon a poskytnúť dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Tu to už začína byť skutočne zaujímavé a nie úplne nereálne. Nižšie môžete vidieť aj video snowboardistu, ktorého ťahá dron Aerones, ktorý momentálne hľadá investorov pre ďalší vývoj a spustenie masovej výroby.

Zdroj: theverge

 

1.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+