MojAndroid

Drony sa dajú využívať v najrôznejších oblastiach života. Či už toho pracovného alebo osobného. Za všetko stačí spomenúť nakrúcanie videí, prieskumné či dobročinné akcie i plánované doručovanie balíkov. Okrem toho však niekoľko ľudí už začalo poriadne experimentovať a okrem športovej fotografie sa dron stal aj nástrojom na samotný šport. V zime sme písali o takzvanom drone-boardingu, teda o snowboardovaní za pomoci ťahu drona. Teraz je leto a nápad sa posunul do teplých krajov s tým, že vás dron môže ťahať po vode, kým vy veselo surfujete. A nie sú na to potrebné ani vlny.

Dobre – a teraz späť na zem. Je jasné, že každý z dronov by váhu športovca so surfom neutiahol. Vo videu, ktoré vidíte, ide o špeciálny dron Freefly Systems’ Alta 8. Je to dron upravený na nosenie ťažkej výbavy na výrobu profesionálnych fotografií a videí. Má osem silných vrtúľ, vďaka čomu dokáže surfera skutočne ťahať po hladine vody. Ak sa však pozorne zapozeráte na video, uvidíte, že dron má nejaké tie obmedzenia a surfer musí naskočiť na idúci dron. Sám od seba by sa zrejme dron nedokázal aj so surferom rozbehnúť. Môžeme však povedať, že nová alternatívna športová disciplína je na svete a nazýva sa dronesurfing :)

Zdroj: sploid.gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+