MojAndroid

Google Asistent u nás síce nie je veľmi využívaný kvôli absencii lokalizácie do nášho jazyka, ale v zahraničí sa teší rovnakej obľube ako hlasová asistentka Siri od spoločnosti Apple. A v niektorých funkciách je už aj ďalej. Na konferencii Google I/O 2019 bola predstavená ďalšia nová funkcia Driving Mode, ktorá značne uľahčí vodičom ovládanie smartfónu počas šoférovania a pomôže k väčšej bezpečnosti.

Funkcia Driving Mode je vlastne nová domovská obrazovka, ktorá zobrazuje vo forme dlaždíc pre vodiča tie najpodrobnejšie veci ako je navigácia, multimédia, volanie alebo správy. Je určená do automobilov, ktoré nemajú podporu Android Auto. Vďaka dlaždiciam a obrovským ikonám sa vodič v prípade nutnosti jednoduchšie trafí na jednotlivé položky, ale hlavnou formou ovládania je Google Asistent. Ten stále nie je lokalizovaný do slovenčiny, takže pre aktiváciu Driving Mode musíte povedať Let´s drive. Následne môžete v angličtine zadať trasu pre navigáciu, vybrať pesničku, vytočiť číslo zo zoznamu kontaktov alebo nadiktovať SMS. Nová funkcia by mala do Google Asistenta pribudnúť v priebehu leta.

13.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+