MojAndroid

Výrobcovia mobilných zariadení a aj vývojári tretích strán sa neustále snažia zjednodušiť zadávanie textu na mobilných zariadeniach. Dokazuje to aj špeciálny kryt pre nové tabletofóny od Samsungu, ktorý pridáva zariadeniu hardvérovú klávesnicu. Väčšina z nás ale na písanie textu používa štandardnú softvérovú klávesnicu. Tých je v obchode Play nespočetné množstvo a líšia sa kvalitou aj spracovaním. Všetky sú si ale podobné tým, že písanie na nich skutočne nie je efektívne. Celkom iný prístup pre zadávanie textu ponúka Dragon Anywhere.

Ide o už existujúcu službu, ktorá ponúka diktovanie textu pre počítače so systémom Windows a Mac OS. Ide o profesionálny nástroj s množstvom užitočných funkcií, ktorý je síce primárne určený do biznis sféry, no existujú aj domáce riešenia. Výhodou programu je možnosť diktovania dlhších textov, ktoré môžete jednoduchými príkazmi napríklad zalamovať do odsekov. Výsledkom je text v takej podobe, akú by mal aj pri písaní tradičnou klávesnicou. Služba je pre počítače dostupná už nejaký čas a spoločnosť Nuance stojaca za vývojom aplikácie teraz oznámila príchod na mobilné zariadenia.

Na tie by mal byť nástroj Dragon Anywhere dostupný už túto jeseň. V spolupráci s funkciami mobilných platforiem pribudnú zaujímavé funkcie, ako napríklad integrácia s cloudovými službami či poznámkovými nástrojmi Evernote a podobnými. K dispozícii bude aj skvelý funkcia vytvárania vlastných hlasových povelov, vďaka ktorým je možné funkcionalitu aplikácie ešte viac rozšíriť a prispôsobiť si ju podľa vlastných predstáv. Nevýhodou bude zrejme fakt, že aplikácia bude najskôr dostupná iba v angličtine. Hoci neskôr zrejme prídu aj iné jazykové variácie, slovenčina medzi nimi tak skoro nebude. Na jednoduché zaznamenávanie myšlienok či poznámok vám ale aplikácia môže pomôcť aj v angličtine.

Zdroj: Android Police

20.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+