MojAndroid

Už dve z troch zdravotných poisťovní na Slovensku majú aj vlastnú mobilnú aplikáciu. Po poisťovni Dôvera prišla s vlastnou aplikáciou aj Všeobecná zdravotná poisťovňa. Čo ponúka nová aplikácia a čo jej chýba, resp. má navyše oproti aplikácii Dôvera?

Registrácia – nutná registrácia na ePobočke VšZP

Ak ste poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, možno poznáte ePobočku – webovú aplikáciu s online správou poistenca. Mnohé z týchto funkcií sa teraz presunuli do mobilnej aplikácie, no ak ju chcete používať, musíte byť zaregistrovaní v ePobočke. K tomu potrebujete GRID kartu, ktorú tiež potrebujete pri prvom prihlásení do aplikácie bez ohľadu na to, či ste v ePobočke už zaregistrovaný alebo nie. Je to síce krok navyše, no pri ďalších prihláseniach do aplikácie sa už prihlasujete iba PIN kódom podobne ako v aplikácii Dôvera.

 

Ponúkané možnosti – preukaz poistenca a základné informácie

Aplikácia VšZP ponúka tie základné informácie, ktoré by ste od nej mohli očakávať. Prvou položkou je SOS karta prvej pomoci, ku ktorej majú prístup aj záchranári v prípade vašej nehody, a to bez akejkoľvek potrebnej identifikácie. Aplikácia Dôvera tieto dáta sprístupňuje záchranárom online, kým Všeobecná zdravotná poisťovňa ich sprístupňuje priamo na zariadení. Tu si môžete pridať ku kontaktným informáciám aj fotografie, čo tiež môže záchranárom v čase núdze ušetriť sekundy či minúty času.

Môžete si tu vyplniť vaše základné informácie vrátane krvnej skupiny, alergií a požívaných liekov a pridať aj núdzový kontakt. Okrem toho môžete bez prihlásenia rýchlo zavolať na Call centrum či iné kontaktné miesta, alebo do poisťovne napísať mail.

Po prihlásení do aplikácie máte k dispozícii ďalšie funkcie – elektronický preukaz poistenca a informácie o vašich návštevách lekára. Zvlášť sú k dispozícii informácie o preventívnych prehliadkach a zvlášť informácie o návštevách lekára a vykonaných úkonoch. K dispozícii je aj praktické vyhľadávanie návštev lekára. Okrem toho vidíte v zozname aj predpísané lieky, informácie o nich či lacnejšie alternatívy s rovnakou účinnou látkou. Chýbajú tu ale informácie o platbe poistného či možnosť zaplatiť poistné priamo z aplikácie tak, ako to má zabudované aplikácia Dôvera.

VšZP vs Dôvera – kto má lepšiu aplikáciu?

Na túto otázku je zatiaľ veľmi jednoduchá odpoveď. Nielenže aplikácia Dôvera ponúka viac funkcií, ale je aj prehľadnejšia a krajšie spracovaná. V každom prípade je ale skvelé, že ďalšia poisťovňa má praktickú mobilnú aplikáciu. Digitálny zdravotný preukaz je veľmi praktický a užitočný a dokonale nahradí váš fyzický. Veľmi užitočná je aj SOS karta prvej pomoci, ktorá je kópiou rovnakej funkcie z aplikácie Dôvera. Tá ale ponúka navyše aj prehľad o zdravotnom poistení detí a hlavne možnosť sledovať platby a platiť poistné v aplikácii, čo je veľmi praktické. Tiež potešia informácie o polohe najbližších otvorených lekární a pohotovostí, čo sa v takejto aplikácii vždy zíde.

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

VšZP tak má ešte dlhú cestu pred sebou, no vykročila správne a je skvelé, že vôbec ponúka vlastnú mobilnú aplikáciu. V oboch prípadoch nám ale chýba napríklad prihlasovanie odtlačkom prsta, čo by v aplikáciách s povinným zadávaním PIN kódu malo byť už samozrejmosťou.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Neviete sa rozhodnúť, ktorá zdravotná poisťovňa je pre vás tá najlepšia? Pomôže vám tento šikovný nástroj na porovnanie zdravotných poisťovní.

Ktorá aplikácia zdravotnej poisťovne je podľa viac lepšia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
4.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+