MojAndroid

Používanie mobilných aplikácií je medzi poistencami stále obľúbenejšie. To ale nie je žiadnym prekvapením, pretože v nich nájdu všetko to, čo potrebujú. Rovnako je tomu aj v prípade aplikácie Dôvera, ktorá je tu s nami už takmer 10 rokov a počas svojho života neustále prechádzala zmenami a vylepšeniami.

Dostala sa však do bodu, kedy je potrebné posunúť sa ďalej a ďalšie aktualizovanie už nemá význam. A tak poisťovňa vyvinula úplne novú aplikáciu Dôvera, ktorá prichádza so všetkými vašimi obľúbenými funkcionalitami, vylepšeným dizajnom a množstvom ďalších noviniek.

Vylepšenia ihneď po otvorení

Pri jej navrhovaní vývojári brali ohľad na to, aké funkcionality si klienti žiadajú najviac. Dôvera ich vypočula a pridané boli tie, ktoré určite majú význam. V prvom rade sa podstatne uľahčilo samotné prihlasovanie. Okrem PIN kódu, ktorý tu bol aj doteraz, sa používatelia môžu prihlásiť aj biometriou – buď pomocou odtlačku prsta alebo nasnímaním tváre.

dovera aplikacia
Domovská obrazovka aplikácie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na novom dizajne používateľského prostredia sa podieľala ilustrátorka Zuzana Bartová, ktorej ilustrácie môžete poznať napríklad z knižiek SuperŽENY, SLOVENSKOpédia, Divoký rok a Ahoj, vlky!

Dizajnové zmeny boli navrhnuté s ohľadom na pôvodnú aplikáciu. To znamená, modernejší dizajn bol zabalený do prostredia, ktoré klienti poznajú a už po prvom otvorení aplikácie nemajú žiadny problém v nej nájsť presne to, čo potrebujú.

Už na nič nezabudnete

Noviniek je tu ale oveľa viac. Zaujímavá je napríklad funkcionalita s názvom KomfortPlatba, v rámci ktorej si môžete nastaviť opakované platby, aby bolo platenie poistného komfortnejšie. A najmä aby ste na to už nemuseli každý mesiac myslieť. V rámci platieb to ale nie je jediná novinka. Po novom sú zobrazené prehľadnejšie a informácie o poistnom uvidíte už v prehľade.

dovera aplikacia
KomfortPlatba | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia vám včas pripomenie preventívne prehliadky, takže ani na tie už nikdy nezabudnete. Zaujímavou novinkou sú aj Opakované recepty, kde prehľadne uvidíte lieky alebo pomôcky, ktoré potrebujete pravidelne. A v receptoch nájdete už aj zdravotnícke pomôcky.

Funkcionality, ktoré vám uľahčia život

Samozrejmosťou sú aj funkcionality, ktoré už ponúkala aj pôvodná aplikácia, no sú veľmi dôležité. Ide napríklad o Preukaz poistenca, ktorý vďaka smartfónu a aplikácii máte neustále so sebou. Cez aplikáciu je možné požiadať aj o náhradný certifikát či nový plastový preukaz poistenca v prípade, ak ste ho stratili.

dovera aplikacia
Benefity | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Chýbať nesmie ani Zdravotná karta, v ktorej každý poistenec vidí svoje návštevy u lekárov, vyšetrenia či preventívne prehliadky za posledných 24 mesiacov.

Nová aplikácia Dôvera je k dispozícii na stiahnutie pre všetky dôležité platformy smartfónov. To znamená, že ju nájdete v obchode Google Play, App Store a aj AppGallery od Huawei. Skvelé je aj to, že ak si stiahnete novú aplikáciu, tú starú môžete pokojne odinštalovať, pretože všetky dáta sa automaticky prenesú do tejto novej. A nakoniec, onedlho sa dočkajú aj používatelia, ktorí preferujú tmavý režim aplikácie.

23.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+