MojAndroid

Mobilná aplikácia Dôvera má už 4 roky a je najkomplexnejšou mobilnou zdravotnou aplikáciou na Slovensku. Postupne do nej pribúdajú nové a nové funkcionality, aby mali klienti čo najväčšie pohodlie pri riešení svojich záležitostí. Jednou z významných noviniek z poslednej doby je aj pridanie užitočných funkcií pre živnostníkov (SZČO). Všetky novinky nájdete vo videu:

Partnerom tohto videa je Dôvera

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Hlavné funkcie pre živnostníkov

V aplikácii nájde živnostník jednoduchým spôsobom v podobe kartičiek informácie, čo treba zaplatiť, dokedy a koľko. Je tu navyše aj časová os, čiže stav účtu a v tejto časovej osi vidí živnostník až do roku 2009 všetky záväzky voči zdravotnej poisťovni. Za každý daný mesiac nájde informáciu, čo bolo treba zaplatiť, čo zaplatil, prípadne čo nezaplatil. Nájde tu dokonca aj informáciu o zaplatení ročného zúčtovania.

Pomerne veľkou novinkou v aplikácii je aj možnosť platiť poistné priamo z appky. Taktisto môže uhradiť aj spomínané ročné zúčtovanie. Pre niektorých prichádza vo forme nedoplatku , ktorý môže dosahovať výšku niekoľkých stoviek eur, preto si môže živnostník platbu rozdeliť. Nie všetci majú totiž limit platby nastavený na vysokú sumu. Okrem toho, že živnostník vidí aktualizované záväzky, vidí tu aj to, kto kedy zaňho platil poistné.

V časovej osi živnostníka sú však aj situácie, kedy poisťovňa presne nemá informácie o tom, kto zaňho platil poistné. Či on sám, alebo niekto iný, napr. zamestnávateľ, štát a pod. Ak poisťovni tieto informácie chýbajú, znamená to, že poistenec si mal platiť odvody sám. Ak to nerobil, môžu mu narastať dlhy z nezaplateného poisteného a môže sa dostať do problémov. Práve s mobilnou aplikáciou sa tomu dá jednoducho vyhnúť.

Náš tip
Keď máte zábudlivú hlavu, no šikovnú aplikáciu v smartfóne
Náš tip
Ako Adam zachránil dovolenku smartfónom na poslednú chvíľu
17.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+