MojAndroid

Spoločnosť Valve myslí na svojich hráčov a vďaka tomu, že sa výrazne angažuje aj v modernom trende virtuálnej reality, prináša teraz veľmi zaujímavú novinku. Fanúšikovia budú môcť sledovať zápasy v obľúbenej hre Dota 2 aj prostredníctvom VR. Novinka je v súčasnosti v zozname funkcií, ktoré budú čoskoro pridané do VR funkcií v obchode Steam.

V rámci takéhoto sledovania sa bude živý stream premietať vo virtuálnej realite na plátno. Pod ním sa ale bude nachádzať interaktívna mapa, kde si divák bude môcť pozrieť priebeh aktuálneho boja a bude môcť sledovať aj najrôznejšie štatistiky podľa vlastného výberu. Keď sa divák otočí doľava, uvidí avatarov hráčov v životnej veľkosti a aj s nimi bude môcť manipulovať.

Je pravdepodobné, že vo finálnej verzii bude mať aplikácia ešte viac možností využitia, no toto sú tie, ktoré nám zatiaľ spoločnosť Valve ukázala. Dota 2 je pritom skvelým príkladom toho, ako je možné spojiť obľúbenú hru, skvelé možnosti pri sledovaní a virtuálnu realitu. Je možné, že v budúcnosti budú pridané aj ďalšie hry, no teraz je logické, že práve Dota 2 je pilotným projektom v tomto smere. Video s ukážkou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj: SteamVR via The Verge

7.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+