MojAndroid

Chromebooky sú obľúbenými zariadeniami najmä pre svoju jednoduchosť. Podčiarkla to aktualizácia, ktorá priniesla možnosť inštalovať mobilné aplikácie z Obchodu Play. Teraz však portál XDA-developers prezradil nový mód “AltOS” či projekt s kódovým označením “Campfire.” Malo by ísť o podobnú funkcionalitu ako “BootCamp” v prípade systému MacOS. V tomto prípade by sa teda k systému ChromeOS a Obchodu Play pridal aj operačný systém Windows.

Pravdepodobne len pre Pixelbook

Jediné zariadenie, ktoré by malo mať v prvej vlne podporu pre novú “dual-boot” funkciu je vlajkový Pixelbook. Na druhej strane, obvykle väčšina cenovo dostupnejších zariadení má obmedzený možnosti interného úložiska (väčšinou len 32 GB, čo je pre oba systémy jednoducho málo). Zariadenie, ktoré by vedelo novú funkcionalitu naplno využiť by tak malo obsahovať aspoň 64 GB úložiska. Objavili sa aj informácie o podmienke pre 40 GB úložiska (30 GB pre Windows a 10 GB pre ChromeOS). Zatiaľ takisto nevieme, či sekundárnym systémom bude plnohodnotný Windows alebo o čosi odľahčená verzia vo forme Windows 10 S.

Ďalším dôvodom pre použitie vlajkového Pixelbook modelu môžu byť aj hardvérové obmedzenia. Slabší hardvér v cenovo dostupnejších modeloch by si nemusel s dvojicou systémov až tak rozumieť. Viac informácií o novej “dual-boot” funkcii by sme sa mohli dozvedieť aj na nadchádzajúcej udalosti spoločnosti Google, kde uzrie svetlo sveta aj nový vlajkový Android smartfón Pixel 3. Páčila by sa vám nová funkcia na Chromebookoch? Využili by ste dvojicu systémov v jednom zariadení? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Chromebooky pomôžu učiteľom zabrániť pri podvádzaní študentov
Náš tip
Chrome OS možno čoskoro umožní odinštalovať aplikácie priamo z launcheru
Náš tip
Najnovší Chrome OS Beta prináša Android aplikáciám prístup k SD karte
14.8.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+