MojAndroid

Google dnes v obchode Play uverejnil špeciálnu sekciu aplikácií. Ide o Doplnky Dokumentov Google, vďaka ktorým bude možné prispôsobiť si kancelárske nástroje Dokumenty Google či Tabuľky Google. Tieto add-ony nebudú samostatne funkčné a nainštalovať si ich môžete buď cez samotné tituly z kancelárskeho balíka Google, alebo ich nájdete aj v špeciálnej sekcii obchodu Play.

Náš tip
Rodinná knižnica Google Play prichádza, umožní zdieľanie aplikácií s najbližšími | VIDEO

Aktuálne je k dispozícii deväť špeciálnych doplnkov, ktoré kancelárskym aplikáciám pridajú množstvo užitočnej funkcionality. Pri tomto prvotnom predstavení doplnkov sa Google spojil s niektorými spoločnosťami, aby pripravil bohatý výber nástrojov. Nájdeme tu napríklad doplnok DocuSign, vďaka ktorému je možné bežný Google dokument pripraviť na elektronický podpis. Doplnok Scanbot zaa umožní skenovať dokumenty a prostredníctvom OCR ich previesť do digitálnej podoby.

android-add-ons-2

Nechýba dokonca ani doplnok ProsperWorks CRM, ktorý umožní exportovanie údajov zo CRM systému priamo do Google tabuliek. Okrem týchto doplnkov sú dostupné ešte niektoré, no v budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie. Samozrejme, mnohé z doplnkov sa vzťahujú na konkrétny softvér či produkt, čo pomôže iba určitej skupine používateľov. Ak by sa ale rozbehla podpora pre túto novinku, už čoskoro by sme tu mohli nájsť zaujímavé spôsoby na integráciu Google Dokumentov s ďalšími softvérovými nástrojmi, s ktorými pracujeme každý deň.

Zdroj: Obchod Play via TechCrunch

29.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+