MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Rozumný štandard

Po stránke pripojenia nemáme veľké výhrady. Doogee Mix je vybavený štandardnými mobilnými pripojeniami a môžeme skonštatovať, že nechýbajú ani “európske” LTE frekvencie. Výhodou v tejto cenovej kategórii je aj pripojenie Wi-Fi 802.11 a/b/g/n s podporou 5GHz sietí, takže využijete aj výhody moderných routerov. Bluetooth tu nájdeme v staršej verzii 4.0, no tá je stále štandardom aj pri niektorých oveľa drahších smartfónoch. To isté platí aj o použití microUSB nabíjacieho konektora, ktorý by sme radšej už nevídali, no pri smartfónoch v tejto cenovej kategórii ide o štandard.

Žiadne problémy sme nemali ani s kvalitou pripojenia. 4G sme testovali aj v odľahlejších oblastiach a dokonca sa nám zdalo, že intenzita signálu bola o čosi lepšia ako pri iných zariadeniach. Možno to bolo spôsobené tým, že indikátor intenzity signálu pôsobil tak, že vždy je signál nadpriemerne kvalitný, no aj v realite sme mali stále dobré pripojenie, nestretli sme sa so žiadnymi zaváhaniami a aj pri cestovaní bol prechod medzi jednotlivými vysielačmi okamžitý. Celkovo tak hodnotíme výbavu z hľadiska konektivity ako veľmi dobrú.

Fotoaparát: Nevytŕča z radu

Doogee Mix je vybavený duálnym fotoaparátom s rozlíšením 16+8 MP. Výrobca zvolil kombináciu štandardnej a tele-photo šošovky, takže je k dispozícii aj 2-násobný zoom. Samozrejmosťou sú ďalšie funkcie spojené s duálnymi kamerami, ako možnosť rozmazaného pozadia. Môžeme však zhodnotiť, že fotoaparát je v tejto cenovej kategórii iba priemerný a napriek množstvu možností sú výsledky pomerne slabé.

Pri vynikajúcich podmienkach je možné spraviť pekné ostré fotografie s jasnými farbami a rozumným kontrastom. Akékoľvek zhoršenie podmienok, vrátane zatiahnutej oblohy, je však základom pre oveľa horšie výsledky. Fotografie v horšom osvetlení sú často tmavé, niekedy dokonca rozmazané aj pri fotení so stabilnou rukou. Dynamický rozsah je tiež pomerne nízky, a tak sme sa stretávali s prepálenými jasnými tónmi či tmavými tieňmi.

Pridaná hodnota v podobe extra funkcií tu je, no aj tu sú rôzne obmedzenia. 2x zoom je síce praktický, no výsledná fotografia má nízke rozlíšenie a chýbajú jej detaily. Rozmazanie pozadia softvérovým efektom je tiež nedokonalé, často sú ignorované hrany a rozmazanie vyzerá pomerne umelo. Stále ale musíme myslieť na to v akej cenovej kategórii sa pohybujeme. Tu nenájdeme veľa fotomobilov, no zato sa tu nájde viac smartfónov s výrazne lepším fotoaparátom ako má Doogee Mix. Ak ste náruživým fotografom, v tomto smere možno nájdete určité obmedzenia.

Samotná aplikácia ponúka množstvo ďalších funkcií a fotografických režimov. Tie sú na náš vkus uložené trošku neprehľadne, no pri troche zvyku je možné sa v nich bez problémov orientovať. Poteší aj prítomnosť profesionálneho režimu, s ktorým je možné odstrániť niektoré neduhy fotografií.

Kvalita videa je na podobnej úrovni ako v prípade fotografií – pri dokonalom svetle je všetko OK, v horších podmienkach je video pomerne tmavé a chýbajú mu detaily. Predná kamera má tiež problémy v interiéri, no je s ňou možné robiť pomerne slušné fotografie vhodné na sociálne siete. Aj tu ale platí, že dokonalé osvetlenie je základ. Okrem toho, predná 5MP kamera sa nachádza v dolnom pravom rohu, čo je spôsobené konštrukciou zariadenia. Zaujímavé je ale softvérové riešenie, kde pri fotení selfie vás telefón vyzve, aby ste ho otočili o 180° a následne je uhol fotenia úplne štandardný. Šikovné.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+