MojAndroid

Dnes už nie sú výnimočné telefóny s 8 či dokonca 10 GB RAM. Tá by teoreticky mala umožňovať aplikáciám, aby bežali otvorené na pozadí oveľa dlhšie ako sme boli v minulosti zvyknutí. Nie vždy je však taká aj realita. Môže za to softvér, ktorý vo svojich zariadeniach používajú výrobcovia smartfónov. Ten často agresívne zatvára aplikácie na pozadí, čím sa snaží šetriť batériu, no v skutočnosti tak narúša používateľský zážitok. Nová služba DontKillMyApp.com začala hodnotiť výrobcov podľa toho, ako agresívne zatvárajú aplikácie na pozadí.

Aktuálne je ohodnotených 9 výrobcov, pričom najhoršie dopadla spoločnosti HMD Global a jej smartfóny značky Nokia. Naopak, najlepšie sú na tom zariadenia značky HTC a Google Pixel. Tento pohľad na vec okrem iného ukazuje aj to, aké problémy majú vývojári aplikácií so správnou funkcionalitou svojich titulov na rôznych zariadeniach. Často je totiž dôležité, aby pre správne fungovanie niektorých funkcií bežal na pozadí proces. Ten je však často nasilu zatvorený práve obmedzeniami jednotlivých systémov v smartfónoch s Androidom. Výsledkom je potom fakt, že tá istá aplikácia nemusí fungovať rovnako spoľahlivo na zariadeniach od viacerých výrobcov. Uvidíme, či si z tohto výrobcovia zoberú ponaučenie, resp. ako sa bude zoznam previnilcov v budúcnosti meniť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+