MojAndroid

Vývojári z Urbandroid už jednu zaujímavú aplikáciu na krku majú. Je ňou aplikácia Sleep as Android. Po nejakom čase sa vývojársky tím rozhodol dať všetkým najavo, ako agresívne zatvárajú aplikácie nadstavby od jednotlivých výrobcov. Na margo toho vznikla stránka dontkillmyapp.com, ktorá vytvára rebríček výrobcov, ktorý nechávajú systém agresívne uzatvárať aplikácie len preto, aby dosiahli o niečo lepšiu výdrž batérie.

Len nedávno vznikla k tejto téme aj aplikácia Dontkillmyapp, ktorá je akýmsi typom bechmarku a slúži na odmeranie vyššie spomenutých údajov o zatváraní aplikácií.

Ako aplikácia Dontkillmyapp funguje

Aplikácia Dontkillmyapp funguje ako istý typ benchmarku, ktorý namiesto merania výkonu zaznamenáva zatváranie aplikácií na pozadí systémom. Po spustení aplikácie sa ukáže niekoľko detailov o vašom smartfóne a pod nimi riešenia na najbežnejšie problémy so zatváraním aplikácií.

dontkillmyapp 1

Na spustenie benchmarku slúži tlačidlo “START BENCHMARK”. Po ťuknutí si je možné vybrať časový interval, počas ktorého bude testovanie prebiehať. Na záver vás aplikácia ešte upozorní, aby ste počas testu nedávali v žiadnom prípade smartfón nabíjať. O prebiehaní testovania a jeho časovom intervale vás bude informovať aj notifikácia.

Aplikácia spúšťa rôzne testy na popredí, na základe čoho vyhodnotí skóre. Vykonáva opakované úlohy v 10 sekundových intervaloch. Následne zistí, koľko z  týchto opakovaných úkonov naozaj prebehlo. Spodná časť aplikácia zobrazuje grafické vyhotovenie úkonov v 5 minútových intervaloch, na základe čoho viete, kedy približne sa mohla chyba vyskytnúť. Podľa informácií na portáli androidpolice.com, sa do budúcnosti plánuje aj zrozumiteľnejší výstup jednotlivých testov, keďže tieto údaje sú pre bežného používateľa ťažko pochopiteľné.

Aplikáciu nájdete už aj v Obchode Play, no keďže sa jedná o prednostný prístup, aplikácia je stále vo vývoji a je treba brať na vedomie, že počas jej používania sa môžu vyskytnúť rôzne chyby.

Náš tip
Ransomvér CryCryptor sa maskoval ako aplikácia pre sledovanie kontaktu s COVID-19

26.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+