MojAndroid

Aj keď samotný systém Android poskytuje niekoľko možností, ktoré poskytujú pomerne dostatočné zabezpečenie smartfónu pred odblokovaním a zabraňujú vstupu do zariadenia nepovolaným osobám, existujú aplikácie, ktoré umožňujú využiť aj netradičné metódy zablokovania vstupu do prostredia smartfónu. Jednou z takých aplikácií je Picture Password Locksreen.

Picture Password Lockscreen okrem tradičných metód zadania bezpečnostných kódov v podobe PIN a nakreslenia obrázka, poskytuje aj metódu vstupu pomocou fotografie, na ktorej si v rôznych miestach umiestnite geometrické tvary v podobe bodu, priamky a kruhu. Takto dokonale zablokujete vstupy, ktoré by mohli narušiť vaše súkromie, pretože jednotlivé tvary môžete umiestniť kdekoľvek na fotografii.

Keďže tvary sú umiestnené kdekoľvek na obrazovke, podľa vášho zadania, šanca, že váš vstup bude odhalený na základe stôp „mastných prstov“ na obrazovke sa pri tomto zabezpečení minimalizuje. Navyše, vstup pomocou nakresleného vzoru môžete kombinovať so zadaním kódu PIN.

Na začiatku, po prvom spustení si prejdete sprievodcom nastavenia, kde zvolíte obrázok, možnosti zabezpečenia pomocou kreslenia znakov, zadávanie PIN. Nakoniec je potrebné aplikáciu aktivovať.

Pri testovaní aplikácie sme nastavili všetky poskytované možnosti zabezpečenia prístroja a naozaj sme mali problém dostať sa do operačného systému zariadenia, pritom vstupy sme sami poznali. Na nakreslenie vzoru sme potrebovali niekoľko pokusov a ten úplne prvý test aplikácie skončil zablokovaním telefónu. Pri prvom pokuse a testovaní aplikácie sme totiž nezadali žiadne kódy a nastavenia a aplikáciu sme aktivovali. Tým sme zablokovali smartfón a museli sme celú situáciu riešiť odinštalovaním aplikácie cez webové rozhranie Google Play Store.

Aplikácia Picture Pasword Lockscreen je teraz dostupná v Google Play Store, pokročilé nastavenia si môžete zakúpiť priamo prostredníctvom  aplikácie.

 

Zdroj, foto: Google Play Store, XDA Dev

7.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+