MojAndroid

Skenovanie dokumentov fotoaparátom na smartfóne nie je ničím výnimočným. Súčasné fotoaparáty sú často také kvalitné, že takto naskenovaný dokument ani nerozpoznáte od toho, ktorý bol naskenovaný plnohodnotným skenerom. Pre čo najlepší výsledok je ale potrebný aj dobrý softvérový nástroj, ktorý so skenovaním pomôže a presne takým nástrojom je aplikácia Docufy. Jej kvality si teraz v obchode Play všimli aj v Google a aplikáciu označili v kategórii Odporúčané.

Docufy 1 Docufy 2 Docufy 3

Ide o veľmi pekne spracovanú a funkčnú aplikáciu určenú na skenovanie dokumentov. Ak už máte s podobnými aplikáciami skúsenosti a máte vysoké nároky na funkcie v takomto nástroji, nebudete sklamaní. Aplikácia ponúka pokročilé možnosti pre skenovanie a orezanie dokumentu, vďaka čomu dosiahnete želaný efekt pri každom skenovaní. Celý proces skenovania a vylepšovania obrázku pritom nie je vôbec náročný a je aj veľmi intuitívny a logický.

Okrem klasických nástrojov orezávania či úpravy farieb ale disponuje aplikácia aj funkciou OCR, vďaka ktorej dokáže rozoznať text na obrázku a pretransformovať ho do takej podoby, že s týmto textom je možné pracovať podobne ako v akomkoľvek klasickom dokumente. Aplikácia okrem toho ponúka možnosť zálohovať si svoje naskenované súbory cez cloudové úložiská Google Drive alebo Dropbox, vďaka čomu budete mať vaše súbory po ruke bez ohľadu na to, aké zariadenie práve držíte v ruke. Nechýba ani optimalizované prostredie pre tablety a dokonca môžete súbory aj faxovať.

Celkovo tak ide o skutočne výborne vybavenú aplikáciu, ktorá je v základnej verzii dostupná zadarmo. Niektoré jej funkcie sú ale spoplatnené, pričom najväčším obmedzením je limitované množstvo skenovaní, ktoré môžete vykonať za mesiac. Ak si ale teraz kúpite prémiový balíček funkcií, ktorý vrámci in-app nákupu stojí 5,42 EUR, získate všetky prémiové funkcie natrvalo. Inak by tieto funkcie boli časovo obmedzené, no ak si aplikáciu nainštalujete ešte dnes, môžete veľa ušetriť a získať skutočne atraktívne funkcie v aplikácii, ktorá môže imponovať každému, kto so svojim telefónom veľa fotí a skenuje dokumenty. Akcia mala platiť iba do konca marca, no zatiaľ stále beží a ak sa poponáhľate, ešte stále ju môžete využiť!

Docufy screen 1

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na článok a screenshoty ďakujeme čitateľovi Vladovi!

1.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+