MojAndroid

Qualcomm mal donedávna vo funkcii procesorov jasno. Vravel, že to, čo smartfóny potrebujú, sú lepšie jadrá – nie to, že ich bude vyšší počet. Tým mierne zosmiešňoval osemjadrá od svojho konkurenta MediaTek. Vyzerá to však tak, že Qualcomm postupne mení názor. Qualcommácka rada čipsetov 2014/2015 totiž zahŕňa osemjadrá v podaní Snapdragonu 615 a Snapdragonu 810.

Osem jadier už predstavuje slušný výkon, no tu sa hranice nekončia. O ich posunutie sa vraj postaral taiwanský MediaTek. Informoval o tom čínsky web My Drivers, ktorý tu má horúci kontakt. MediaTek sa vraj chystá uviesť 10 – 12 jadrové procesory a mali by sme sa s nimi stretnúť ešte do konca tohto roka. Zaujímavosťou je to, že podobný vývoj si vyžaduje dlhé roky, čo môže znamenať, že MediaTek na tom tajne pracuje už dlhší čas.

Pre zhrnutie už len toľko, že bežné aplikácie nevyužijú ani plný potenciál štvorjadrového procesora, nehovoriac o zmieňovaných 10 či 12 jadrách. V každom prípade sme zvedaví, ako to dopadne a či sa naozaj do konca roka dočkáme „tajných noviniek“. Zatiaľ si pozrite aspoň staršie video o vtedajšom názore Qualcommu na počet jadier :)

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+