MojAndroid

Qualcomm mal donedávna vo funkcii procesorov jasno. Vravel, že to, čo smartfóny potrebujú, sú lepšie jadrá – nie to, že ich bude vyšší počet. Tým mierne zosmiešňoval osemjadrá od svojho konkurenta MediaTek. Vyzerá to však tak, že Qualcomm postupne mení názor. Qualcommácka rada čipsetov 2014/2015 totiž zahŕňa osemjadrá v podaní Snapdragonu 615 a Snapdragonu 810.

Osem jadier už predstavuje slušný výkon, no tu sa hranice nekončia. O ich posunutie sa vraj postaral taiwanský MediaTek. Informoval o tom čínsky web My Drivers, ktorý tu má horúci kontakt. MediaTek sa vraj chystá uviesť 10 – 12 jadrové procesory a mali by sme sa s nimi stretnúť ešte do konca tohto roka. Zaujímavosťou je to, že podobný vývoj si vyžaduje dlhé roky, čo môže znamenať, že MediaTek na tom tajne pracuje už dlhší čas.

Pre zhrnutie už len toľko, že bežné aplikácie nevyužijú ani plný potenciál štvorjadrového procesora, nehovoriac o zmieňovaných 10 či 12 jadrách. V každom prípade sme zvedaví, ako to dopadne a či sa naozaj do konca roka dočkáme „tajných noviniek“. Zatiaľ si pozrite aspoň staršie video o vtedajšom názore Qualcommu na počet jadier :)

https://www.youtube.com/watch?v=qdauwqhmsas

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

6 odpovedí na “Dočkáme sa 10-12 jadrových čipov od MediaTeku?”

  1. Evidentne nikto v redakcii nerozumie armu, zrejme ani tato nova krv. Hlavne veta „podobný vývoj si vyžaduje dlhé roky“ je v vyznieva pre Mediatek dost smiesne. Fakt je taky problem, ked nieco napisem, tak si aspon o ARM licenciach nieco precitam? Nie len prelozim clanok z ineho webu a doplnim komentare, ktore su zcestne…

      • Dana problematika sa neda popisat zopar vetami. Staci vygooglit co znamena ARM licencing,ARM architecture, technologia big.LITTLE, ktore je pouzite v snapdragone 615,810. Napisat, ze Qualkom ide rovnakou cestou ako Mediatek , ktory mali v danom case, ked ich „parodovali“ 8 jadro MT6592.(teraz maju MT6595, ale to je iny cpu) Oba su osemjadro, len prvy je big.LITTLE(cortex A15/A7 resp. A53/A57) a druhy rovnake jadra cortex A7. Problem s vetou „podobný vývoj si vyžaduje dlhé roky“(ktory ma robit Mediatek) je v tom, ze jediny vyvoj ohladom ARM cpu okrem samotneho ARMu robi len apple. Myslim tie co sa realne predavaju, nieco je vo vyvoji, ale to nepocitam(NVidia, AMD). Vsetci ostatni viacmenej preberaju len to co vymysli ARM a oni si to len licencuju.(Qualcomm aj Mediatek).
        Toto nie je prvy clanok na tomto webe, kde ludia v diskusii musia vyvracat „fakty“ napisane v clanku.

Pridaj komentár

+