MojAndroid

Aplikácie na pripomienky nie sú ničím zvláštnym a je ich pomerne dosť. Tých, ktoré posielajú text aj na sociálne siete, už toľko ale nebude. Aplikácia Do It Later (Urob to neskôr) zvládne nielen to.

Naplánuje status aj pošle SMS-ku

Po spustení si aplikácia vypýta povolenia k prístupu ku kontaktom a podobne. Po ich odsúhlasení sa ocitnete v prostredí aplikácie. Na hornej líšte je vľavo aktuálny dátum s prístupom do kalendára. Napravo je menu s prístupom do nastavení aplikácie, prípadne možnosť urobiť upgrade na premium verziu. Tá za cenu 3,49 Eur odstráni reklamy, dá možnosť výberu formátu dátumu a zvuku notifikácie.

Hlavná obrazovka je rozdelená na tri časti respektíve záložky:

  • Pending (očakávané pripomienky a úlohy)
  • Finished (dokončené pripomienky a úlohy)
  • Discarded (nesplnené pripomienky a úlohy)

Tlačítkom + vľavo dole pridáte novú pripomienku respektíve úlohu. Je na výber 5 druhov pripomienok. Prvou je klasická pripomienka (Remind), na ktorú upozorňuje samotná aplikácia vlastnými notifikáciami. Ďalej je tu možnosť poslať text na vybraný email alebo sms na číslo z kontaktov v určený dátum a čas.  Poslednými sú automatický odoslanie príspevkov na sociálne služby Facebook a Twitter. Na tie Do It Later pošle v daný dátum a čas predom napísaný status.

Pri prvom použití musíte v aplikácii samozrejme nastaviť svoj facebook alebo twitter účet. Pri Facebooku dostanete možnosť vybrať, či sa príspevok zobrazí verejne pre všetkých, len priateľom alebo len určenej skupine. Samozrejmosťou je taktiež pridať k textu obrázok alebo dokument. Voľba Ask before send sa ešte tesne pred každým odoslaním pripomienky, emailu, sms alebo príspevku na Facebook/Twitter spýta, či tak môže urobiť.

Do It Later: Zadarmo aj zapoplatok

Veľa používateľov v reakciách na Google Play píše, že aplikácia nie vždy v stanovenom čase odošle čo má. Je to spôsobené funkciou systému Android pre šetrenie batérie. Stačí ísť do Nastavení, vybrať položku Batéria, ďalej Šetrenie energie v aplikáciach (Detail) a pri aplikácii Do It Later vypnúť šetrenie.

Verzia: 2.2.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.7
Aktuálna cena: Zdarma

1.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+