MojAndroid

Spoločnosť D-Link je globálnym lídrom v oblasti kamerového dohľadu a zabezpečenia domácností. Tento týždeň predstavila dve nové kamery z radu mydlink s vysokou kvalitou obrazu a širokou škálou sofistikovaných detekčných funkcií.

Inteligentnú Full HD Wi-Fi kameru mydlink DCS-8325LH alebo mini Full HD Wi-Fi kameru mydlink DCS-8000LHV2 je možné umiestniť do domácnosti alebo kancelárie. Inštalácia kamier je jednoduchá. Po inštalácii umožnia vzdialený prístup z ľubovoľného miesta počas denných i nočných hodín.

mydlink DCS-8000LHV2 vedľa TV

mydlink DCS-8325LH využije technológiu umelej inteligencie 

Vyšší model disponuje pokročilou funkciou detekcie pohybu, ktorá využíva technológiu umelej inteligencie (AI). Výhodou kamery je, že dáva používateľom kontrolu nad tým, čo a kedy zaznamenávať. Používateľ si určí, aké typy udalostí má kamera sledovať. ​​Napríklad rozlíšiť pohyb votrelca a ich psa alebo detegovať objekty prekračujúce zadanú hranicu. Je možné nastaviť niekoľko sledovaných oblastí a nechať si posielať upozornenia, akonáhle sa v niektorej z nich vyskytne pohyb.

mydlink DCS-8325LH kamera

Model DCS-8325LH má integrované nočné videnie, rozlíšenie 1080p alebo konektor na microSD kartu pre ukladanie záznamu priamo v kamere. Samozrejmosťou je obojsmerný prenos zvuku a najnovšie zabezpečenie Wi-Fi WPA3. Širokouhlý 151-stupňový objektív je schopný pomocou jedinej kamery sledovať podstatne väčšiu časť miestnosti.

mydlink DCS-8000LHV2 – malý ale šikovný 

Nová mini Full HD Wi-Fi kamera DCS-8000LHV2 je nástupcom najpredávanejšej kamery D-Link DCS-8000LH. Má rovnaké kompaktné telo a navyše množstvo vylepšení. Napríklad vyššie Full HD rozlíšenie, zabezpečenie pomocou Wi-Fi WPA3 a detekciu pohybu pomocou AI. Kamera rozlíši medzi pohybmi osôb a ostatných objektov. Vďaka tomu sa znižuje pravdepodobnosť falošných poplachov.

mydlink DCS-8000LHV2 rozmery

Na ovládanie kamier bude slúžiť mobilná aplikácia

Kamery sa ovládajú pomocou aplikácie mydlink pre smartfóny a tablety. Bezplatná služba mydlink Cloud Recording ukladá videozáznamy počas 24 hodín na cloudovom úložisku. Používateľ sa tak k nim dostane aj mimo svojho domova. V platenom predplatnom je možné uchovanie záznamu po dobu až 30 dní. Aplikácia mydlink podporuje aj funkciu Rich Notifications. Tá odošle push správu so snímkou ​​z kamery do mobilného zariadenia, hneď ako deteguje sledovanú aktivitu. Používateľ po správe jediným kliknutím spustí živý prenos z kamery. Môže tiež zavolať na jeden z dvoch prednastavených kontaktov, bez toho aby sa museli prihlasovať do aplikácie.

mydlink mobilná aplikácia iPhone

Nechýba kompatibilita s Google Asistentom

Nové kamery sa hodia na zabezpečenie modernej smart domácnosti. Dokážu spolupracovať s mnohými ďalšími zariadeniami z radu mydlink. Môžu to byť inteligentné zásuvky alebo rôzne senzory. Sú tiež plne kompatibilné s digitálnymi asistentmi Amazon Alexa a Google Assistant, takže je možné ich ovládať aj hlasom.

Cena a dostupnosť

Kamery mydlink DCS-8325LH a mini Full HD Wi-Fi kamera mydlink DCS-8000LHV2 budú k dispozícii na Slovensku a v Českej republike v priebehu februára za odporúčané maloobchodné ceny 147,90 eur a 70,90 eur.

Náš tip
Umelá inteligencia odhalila a sledovala koronavírus skôr, ako sa rozšíril
3.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+